Nie wygrały nawet seta

Siatkarki PKCH PWSZ Tarnów uległy w ligowym spotkaniu zespołowi Developres Rzeszów 0:3. Tarnowianki zajmują w ligowej tabeli siódmą lokatę, mając 16 punktów wywalczonych w 14 spotkaniach.

W rozegranym w Tarnowie meczu II ligi siatkówki kobiet zespół PKCH PWSZ Tarnów przegrał z liderem rozgrywek – ekipą Developres Rzeszów 0:3.

Początek spotkania nie zapowiadał porażki. Tarnowianki prowadziły w pierwszym secie 7:4, 10:7 i 12:9. W tym momencie role się odwróciły i to zespół z Rzeszowa prowadził po krótkim czasie 13:12. Gospodynie doprowadziły jeszcze do remisu 16:16, ale ostatecznie przegrały partię różnicą sześciu punktów - 19:25.

W drugim secie również wyrównana walka trwała do stanu 15:16. Później było 19:15 dla rzeszowianek, a ostatecznie set zakończył się wygraną drużyny z Rzeszowa 25:20.

W ostatniej partii drużyna gości od początku zagrała skuteczniej, prowadząc w pewnym momencie 17:10. Tarnowianki odrobiły część strat doprowadzając do wyniku 19:23, końcówka jednak znów należała do rzeszowianek, które wygrały seta 25:20 i całe spotkanie 3:0.

Po 14 spotkaniach tarnowianki zajmują w tabeli II ligi siódmą pozycję, mając 16 punktów.

PKCH PWSZ Tarnów – Developres Rzeszów 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)

PKCH PWSZ: Styrkowiec, Leszek, Młocek, Podlasek, Warchoł, Hajduk, Szubart (libero) oraz: Wyroba, Gębiś, Ruszel