Porażka w Łańcucie

Siatkarki PKCH PWSZ Tarnów przegrały kolejny mecz ligowy. Tym razem tarnowianki uległy w Łańcucie tamtejszemu MKS 1:3. Zespół z Tarnowa zajmuje w tabeli II ligi siódmą lokatę.

Siatkarki PKCH PWSZ Tarnów przegrały wyjazdowy ligowy pojedynek z MKS V LO San-Pajda Łańcut 1:3.

Wyrównana walka toczyła się przez dwa sety. Pierwszą partię wygrały gospodynie różnicą dwóch punktów, w drugim secie lepsze okazały się tarnowianki, które objęły prowadzenie 13:8 i kontrolowały do końca przebieg gry.

W kolejnych dwóch setach gospodynie szybko uzyskiwały przewagę. W trzeciej partii prowadziły 12:7 i tarnowiankom nie udało się już odrobić tej straty, w ostatnim secie przewaga gospodyń wynosiła w pewnym momencie dziewięć punktów (16:7) i choć część strat udało się zniwelować, partia zakończyła się wynikiem 25:20, a całe spotkanie rezultatem 3:1.

Tarnowianki zajmują w tabeli II ligi siódmą lokatę, mając 16 punktów. W środę rozegrają w Tarnowie ważne dla układu dolnej części tabeli spotkanie z Tomasovią Tomaszów Lubelski.

MKS V LO San-Pajda Łańcut – PKCH PWSZ Tarnów 3:1 (25:23, 18:25, 25:17, 25:20)

PKCH PWSZ: Młocek, Warchoł, Hajduk, Styrkowiec, Kutyła, Leszek, Szubart oraz Wyroba, Ruszel, Podlasek, Wójcik, Jachym