Ważna wygrana

Piłkarze ręczni Control Process Tarnów wygrali ważny mecz ligowy pokonując na wyjeździe AZS AWF Biała Podlaska 29:24. Tarnowianie zajmują w tabeli 13, przedostatnie miejsce z ośmioma punktami wywalczonymi w 15 spotkaniach. Kolejnym rywalem zespołu z Tarnowa będzie ASPR Zawadzkie.

Szczypiorniści Control Process Tarnów sprawili miłą niespodziankę kibicom, wygrywając wyjazdowy mecz ligowy w Białej Podlaskiej 29:24.

Początek spotkania nie zapowiadał sukcesu, po 10 minutach gry gospodarze prowadzili 6:3. Wówczas tarnowianie zaczęli grać lepiej, a przede wszystkim skuteczniej. Najpierw doprowadzili do remisu 7:7, później objęli prowadzenie 10:7. Przed przerwą udało się powiększyć przewagę do pięciu bramek i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:16.

Początek drugiej połowy także należał do tarnowian, którzy prowadzili 18:11, 26:15 i 29:18. Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy. Zawodnicy z Białej Podlaskiej zdobyli sześć bramek z rzędu i odrobili część strat.

Control Process zajmuje w tabeli I ligi 13, przedostatnie miejsce. Po 15 kolejkach tarnowianie mają osiem punktów. W kolejnym meczu zmierzą się u siebie z ASPR Zawadzkie.

AZS AWF Biała Podlaska – Control Process Tarnów 24:29 (11:16)

Control Process: Barnaś, Szostak, NowakSiedlik 7, Janas 4, Wajda 4, Bieś 3, Michalik 3, Król 2, Kuroś 2, Sokół 2, Cieniek 1, Dutka 1