Przerwały serię porażek

Po ośmiu porażkach siatkarki PKCH PWSZ Tarnów wygrały we własnej hali z Dalinem Myślenice 3:0. Zespól z Tarnowa zajmuje w tabeli II ligi siódmą lokatę.

Siatkarki PKCH PWSZ Tarnów przerwały serię ośmiu porażek, wygrywając we własnej hali z Dalinem Myślenice.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości, ale tarnowianki szybko opanowały sytuację, wyszły na prowadzenie 8:5 i wygrały pierwszego seta do 16.

W drugiej partii sytuacja się odwróciła, to tarnowianki prowadziły 5:1, a zawodniczkom z Myślenic udało się odrobić stratę i objąć prowadzenie 11:9. Przy stanie 25:24 zespół Dalinu miał nawet piłkę setową, ale ostatecznie partię wygrały tarnowianki 28:26.

W trzecim secie przewaga tarnowianek nie podlegała już dyskusji, gospodynie prowadziły 16:7 i 22:10. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:11, a całe spotkanie rezultatem 3:0.

Tarnowianki po tym zwycięstwie awansowały na siódme miejsce lidze, a następny mecz rozegrają w Nowym Sączu z zajmującą ósmą lokatę Sandecją.

PKCH PWSZ Tarnów – Dalin Myślenice 3:0 (25:16, 28:26, 25:11)

PKCH PWSZ: Młocek, Warchoł, Hajduk, Styrkowiec, Kutyła, Leszek, Szubart (libero) oraz Podlasek, Wójcik, Wyroba, Ruszel, Jachym