Lider zbyt mocny

Piłkarze ręczni SPR Tarnów przegrali we własnej hali z liderem tabeli I ligi - Gwardią Opole – 25:32. Po 17 kolejkach spotkań tarnowianie zajmują w tabeli przedostatnie, 13 miejsce. Kolejnym rywalem drużyny z Tarnowa będzie MKS Kalisz.

Szczypiorniści SPR Tarnów nie zdołali pokonać lidera I ligi, drużyny Gwardii Opole. Początek spotkania był wyrównany, tarnowianie prowadzili 3:2 i 4:3, później jednak na prowadzenie wyszli goście i nie oddali go do końca meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem opolan, po przerwie goście zdobyli kolejno cztery gole i prowadzili już 23:14. Tarnowianie po raz pierwszy trafili do siatki rywali dopiero w 37 minucie. 10 minut przed końcem meczu prowadzenie gości wzrosło do 11 bramek, wówczas jednak opolanie zwolnili nieco tempo, a gospodarze odrobili część strat.

Zespół z Tarnowa zajmuje w tabeli I ligi 13 lokatę, mając osiem punktów po 17 meczach. W kolejnym spotkaniu tarnowianie zagrają z zajmującą piąte miejsce drużyną z Kalisza.

SPR Tarnów – Gwardia Opole 26:32 (14:19)

SPR: Barnaś, CiochońCieniek 6, Niedojadło 4, Wajda 4, Kowalik 2, Janas 2, Michalik 2, Kuroś 2, Siedlik 2, Bujak 1, Bieś 1