Rocznik Tarnowski po raz 17

 Nakładem Tarnowskiego Towarzystwa Kulturalnego i Muzeum Okręgowego w Tarnowie ukazał się 17 tom „Rocznika Tarnowskiego”, najstarszego w Tarnowie periodyku o charakterze naukowym i popularno-naukowym. Redaktorem naczelnym wydawnictwa jest Adam Bartosz.

 

Nakładem Tarnowskiego Towarzystwa Kulturalnego i Muzeum Okręgowego w Tarnowie ukazał się kolejny, 17 tom najstarszego w Tarnowie pisma o charakterze naukowym i popularno-naukowym - „Rocznika Tarnowskiego”. - W 2012 roku udało się utrzymać kontakt z wieloma autorami, którzy w ostatnich latach obecni byli na łamach naszego periodyku. Ich teksty sąsiadują z artykułami debiutujących na łamach czasopisma badaczy – mówi Janusz Kozioł, zastępca redaktora naczelnego Rocznika. - Ze szczególną radością redakcja powitała na łamach tomu dawno nie publikującego Antoniego Sypka oraz Bogusława Andrzeja Baczyńskiego.

Cały tom poświęcony jest pamięci Jerzego Okońskiego, zmarłego 6 listopada ubiegłego roku archeologa, badacza pradziejów południowej Polski. Wspomnienie o Jerzym Okońskim autorstwa Andrzeja Szpunara otwiera 17 tom Rocznika.

Bogato i różnorodnie reprezentowane są działy poświęcone historii i historii sztuki, nie mniej wartościowe są opracowania z zakresu etnografii i historii literatury.

- Coraz częściej bywa tak, że opracowania odnoszące się do zagadnień historii regionu przenoszą się do internetu. Pragniemy dobitnie zaznaczyć, że najstarsze czasopismo tarnowskie o profilu popularno-naukowym nie będzie przenosić się do sieci – deklaruje Janusz Kozioł.

19.02.2013
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |