Gdzie jesteś Mały Książę?

 Realizowany przez gimnazjum w Bielczy projekt edukacyjny „Śladami Małego Księcia”, choć dotyczył języka polskiego, plastyki, biologii, informatyki, lekcji bibliotecznych i geografii, dotknął też prostej prawdy, której nie ma w żadnym programie nauczania - dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidzialne dla oczu. Młodzi ludzie przyznają, że teraz wzruszającej i pełnej magii opowieści o małym chłopcu nigdy nie zapomną.

 

Uczniowie pierwszej klasy Gimnazjum z Zespołu Szkół w Bielczy zaprezentowali efekty długiej pracy nad projektem edukacyjnym „Śladami Małego Księcia”, którego koordynatorem była Agnieszka Reczek. Finałem prac miało być przygotowanie scenariusza a następnie inscenizacji opowieści Antoine’a de Saint-Exupery’ego „Mały Książę”. Przygotowania trwały od października, a młodzież podzielona na pięć grup nieustannie konsultowała swoje poczynania. Projekt realizowany był w ramach zajęć z języka polskiego, plastyki, biologii, informatyki, lekcji bibliotecznych i geografii.

Lidia Latocha wraz z uczniami przygotowała prezentację multimedialną zawierającą slajdy wzbogacające inscenizację, grupa Wiesławy Baryczki wykonała księgę aforyzmów z ilustracjami. Grupa, którą opiekowała się Lucyna Bogusz dobrała rekwizyty i opracowała scenografię. Ciekawe przewodniki turystyczne stworzyli uczniowie z grupy Bożeny Wojtoń, zaś światem fauny i flory zajęła się młodzież pod bacznym okiem Anny Góry. W efekcie powstał interesujący scenariusz i nie mnie interesujące przedstawienie. Zapytani jakie korzyści przyniosła im realizacja projektu, uczniowie odpowiadali zgodnie, że udział w projekcie pozwolił im lepiej poznać swoje umiejętności, możliwości, pozwolił jeszcze mocniej zintegrować się jako zespół klasowy. Nie kryli także wrażenia, jakie wywarła na nich lektura „Małego Księcia”. Wzruszająca, pełna magii historia małego chłopca, który opuścił swoją planetę B-612 aby znaleźć przyjaciela, pokazało im jeszcze jedno – że jeśli się kogoś kocha, to trzeba umieć wybaczać, a w relacjach z innymi ludźmi należy kierować się sercem, bo „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”…

22.02.2013
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |