Sądeczanki lepsze

Siatkarki PKCH PWSZ Tarnów przegrały w Nowym Sączu ligowy pojedynek z Sandecją 0:3. Tarnowianki zajmują w tabeli II ligi ósmą lokatę z 20 punktami zdobytymi w 18 meczach. Po porażce w Nowym Sączu nie mają już szansę na wyższą pozycję.

Ważny dla układu tabeli mecz przegrały w Nowym Sączu siatkarki PKCH PWSZ Tarnów. Tarnowianki uległy Sandecji 0:3, tocząc wyrównaną walkę tylko do połowy drugiego seta.

Najbardziej zacięta i wyrównana była pierwsza partia. Gospodynie prowadziły już 8:3, później tarnowianki doprowadziły do remisu 9:9 i wyszły na prowadzenie 11:10. W końcówce seta tarnowianki prowadziły 22:20, by ostatecznie przegrać 24:26.

W drugiej partii to tarnowianki wyszły na prowadzenie 11:6,a niedługo później sądeczanki prowadziły 14:13. Od tego momentu drużyna gości przestała grać, a gospodynie kontrolowały przebieg meczu. Sandecja prowadziła 20:17, by wygrać seta 25:20.

Trzeci set miał najkrótszą historię. Gospodynie wyszły na prowadzenie 10:3, tarnowiankom udało się jeszcze doprowadzić do wyniku 10:14, ale ostatecznie przegrały seta 14:25 i całe spotkanie 0:3.

Po tej porażce drużyna PKCH PWSZ straciła szanse na zajęcie siódmego miejsca w rozgrywkach. Tarnowianki mają po 18 meczach 20 punktów i walczyć będą o ósmą lokatę.

Sandecja Nowy Sącz – PKCH PWSZ Tarnów 3:0 (26:24, 25:20, 25:14)

PKCH PWSZ: Młocek, Warchoł, Hajduk, Podlasek, Kutyła, Leszek, Szubart oraz Ruszel, Wójcik, Wyroba, Styrkowiec, Jachym