Bez punktów

Piłkarze ręczni SPR Tarnów przegrali w Kaliszu 27:39 i wciąż zajmują w tabeli I ligi 13 lokatę. Kolejny mecz ligowy tarnowianie rozegrają we własnej hali z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Szczypiorniści SPR Tarnów przegrali wyjazdowy, ligowy pojedynek z zespołem Szczypiorna Kalisz 27:39. Tarnowianie nie byli faworytami pojedynku, ale nie zakładano, że mecz przegrany zostanie różnicą aż 12 bramek.

Początek spotkania nie zapowiadał wysokiej porażki. Goście prowadzili 5:2, po raz pierwszy kaliszanie wyszli na prowadzenie po 10 minutach gry, przy stanie 6:5.

Do końca pierwszej połowy toczyła się wyrównana walka. Wynik brzmiał 11:11, 16:15, a na przerwę gospodarze schodzili prowadząc różnicą dwóch goli.

W drugiej połowie gra tarnowian była nerwowa i mało skuteczna. Zawodnicy popełniali błędy, gubili piłkę, w końcówce opadli z sił, a gospodarze systematycznie powiększali przewagę.

Zespół z Tarnowa zajmuje po tej porażce 13, przedostatnie miejsce w tabeli I ligi. Tarnowianie mają osiem punktów zdobytych w 18 spotkaniach. Kolejny mecz rozegrają u siebie z zajmującą szóste miejsce Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Szczypiorno Kalisz - SPR Tarnów 39:27 (18:16)

SPR: Szostak, Barnaś, Nowak - Bieś 6, Niedojadło 3, Król 3, Kozioł 3, Dutka 2, Siedlik 2, Kowalik 2, Michalik 2, Cieniek 2, Wajda 1, Sokół 1