Komercjalizacja faktem

 Od pierwszego marca dwie tarnowskie przychodnie działają w nowej formie prawnej. Zespół Przychodni Specjalistycznych i Mościckie Centrum Medyczne oprócz świadczeń realizowanych w ramach kontraktu z NFZ, prowadzą także działalność komercyjną dla pacjentów, którzy za określoną usługę chcą, mogą, a czasami po prostu muszą zapłacić.


Od pierwszego marca dwie tarnowskie przychodnie - Zespół Przychodni Specjalistycznych i Mościckie Centrum Medyczne działają jako spółki z o.o. ze stuprocentowym udziałem Gminy Miasta Tarnowa. Oznacza to, że Miasto jest jedynym właścicielem placówek. – Mimo zmian formalnych pozostaliśmy przy dawnych nazwach, do których nasi pacjenci już się przyzwyczaili i które dobrze kojarzą – mówi prezes Artur Asztabski, który nie ma wątpliwości, że komercjalizacja to krok w dobry kierunku. – Jak pokazuje doświadczenie z innych regionów Polski, placówki medyczne, które skomercjalizowały się, radzą sobie świetnie, z korzyścią dla pacjentów. Zespół Przychodni Specjalistycznych oraz Mościckie Centrum Medyczne są pierwszymi w Tarnowie skomercjalizowanymi placówkami medycznymi. Tak jak wcześniej, świadczą opiekę zdrowotną w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, a dodatkowo mają możliwość prowadzenia działalność komercyjnej poza godzinami, w których przyjmowani są pacjenci ubezpieczeni w NFZ. Komercjalizacja umożliwia więc odpłatne wizyty pacjentom, którzy mogą, chcą, lub, ze względu na długie terminy w ramach Funduszu, muszą za nie zapłacić. - Zakładam, że już wkrótce zasadnicze korzyści z komercjalizacji pojawią się i dla samych przychodni. Spowodują ich dalszy rozwój, uruchomienie nowych rodzajów działalności medycznej, nowych przychodni i poradni, a tym samym wzbogacą ofertę dla pacjentów o takie świadczenia, jakich w Tarnowie nie ma, jakich brakuje. W konsekwencji będą to więc korzyści dla pacjentów – podsumowuje prezes Asztabski.

06.03.2013
Komentarze:
rado: 07.03.2013
Mieszkańcy Tarnowa w najbliższym czasie zapłacą za komercjalizację części służy zdrowia , będą płakać i płacić za świadczone usługi medyczne. Za złe decyzje radnych wyborcy mają ich obowiązek rozliczyć. Służba zdrowia nie powinna być przedsiębiorstwem który kieruje się tylko zyskiem, człowiek to nie przedmiot. Jednym z lepszych rozwiązań jest komercjalizacja samorządu, a przede wszystkim Urzędu Miasta Tarnowa wraz z Panem Przedsiębiorcą Ryszardem Ścigałą.Pan Prezydent Tarnowa ma obowiązek reprezentować interesy mieszkańców a nie dążyć do przekazywania mienia samorządowego w przyszłości przedsiębiorcom nie takiego Prezydenta mieszkańcy wybierali nie takiego.
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |