Edyta Ropek na podium Pucharu Świata

Rosjanie, Anna Stienkawoj i Sergiej Sinitsyn okazali się najlepsi w rozegranej w Tarnowie pierwszej eliminacji Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Znakomicie spisała się Edyta Ropek, która w rywalizacji kobiet zajęła drugie miejsce. Inny tarnowianin Jędrzej Komosiński, startujący w barwach AZS PWSZ zajął piąte miejsce. Trzej inni Polacy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce.

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski w pierwszej eliminacji Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas, która rozegrana została w sobotę 18 kwietnia w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Edyta Ropek, zawodniczka MKS Tarnovia wywalczyła w rywalizacji kobiet drugą lokatę, Jędrzej Komosiński z AZS PWSZ Tarnów był piąty wśród mężczyzn. Polak przegrał po zaciętej walce z przyszłym zwycięzcą tarnowskich zawodów Rosjaninem Sergiejem Sinitsynem. W rywalizacji kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła również Rosjanka Anna Stienkawoj. Druga była Edyta Ropek, trzecia Swietłana Tużylina z Ukrainy. Na drugim miejscu w rywalizacji mężczyzn uplasował się kolejny Rosjanin - Jewgienij Wajczekowski, a trzecią lokatę zajął Maksim Stienkawoj z Ukrainy.

Pozostali polscy zawodnicy wywalczyli następujące lokaty: Klaudia Buszek (MKS Tarnovia) – czwarte miejsce, Monika Prokopiuk – 12 miejsce, Katarzyna Wicha – 14 miejsce, Karina Mirosław – 15miejsce, Katarzyna Mirosław – 17 miejsce, Małgorzata Rudzińska (wszystkie zawodniczki Skarpy Lublin) – 18 miejsce. W rywalizacji mężczyzn Polacy wywalczyli: Jakub Pociecha – siódme miejsce (Oblak Tarnów), Tomasz Oleksy – ósme miejsce (MKS Tarnovia), Łukasz Świrk (SMG Lubin) – dziewiąte miejsce, Maciej Kalita (MKS Tarnovia) – 12 miejsce, Mateusz Puzoń (Skarpa Lublin) – 18 miejsce.