Puchar Pogórza pojechał do Warszawy

Maciej Brzeski z warszawskiej Polonii zwyciężył w turnieju szachowym o Puchar Pogórza rozegranym w Gromniku 18 kwietnia. W turnieju wzięło udział 66 szachistek i szachistów. Zwycięzca uzyskał 7,5 punktów w dziewięciu partiach. Z miejscowych zawodników najlepiej spisał się Michał Caba, który z czterema punktami zajął 42 lokatę.

66 zawodniczek i zawodników wzięło udział w rozegranym w Gromniku I Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Pogórza. Organizatorami turnieju byli Bogdan Stasz, wójt Gromnika i Zbigniew Karciński, dyrektor Zespołu szkół w Gromniku.

Pierwszą lokatę i Puchar Pogórza zdobył Maciej Brzeski z Warszawy, który uzyskał 7,5 punktów w dziewięciu partiach. Na drugim miejscu uplasował się Michał Motyka z Bielska – Białej, a trzecia lokata przypadła Bogusławowi Sygulskiemu z Hetmana Pilzno.
Najlepszą zawodniczka turnieju okazała się Anna Sygulska, która zajęła 17 miejsce z dorobkiem 5,5 punktów.

Gościnni okazali się zawodnicy gospodarzy, szachiści z Gromnika. Najlepszy – Michał Caba - zdobył cztery punkty, co pozwoliło zająć 42 lokatę.