Punkty zostały w Niecieczy

W wiosennej inauguracji Termalica Bruk-Bet pokonała Polonię Bytom 3:0. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie meczu. Zespół z Niecieczy zajmuje w tabeli I ligi drugą lokatę z 38 punktami i dwoma punktami straty do lidera. Kolejny mecz niecieczanie rozegrają w Nowym Sączu z Sandecją.

W meczu inaugurującym wiosenną rundę rozgrywek I ligi, w Niecieczy gospodarze pewnie pokonali Polonię Bytom, choć początek meczu nie wskazywał na efektowny sukces.

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane, obydwa zespoły miały po dwie okazje bramkowe, niecieczanie strzelali jednak niecelnie, a strzały gości bronił Sebastian Nowak.

Po przerwie inicjatywę przejęli gospodarze, którzy wreszcie, w 54 minucie, zdobyli bramkę. Rzut wolny zza linii pola karnego egzekwował Pawlusiński, piłka odbiła się od poprzeczki, a skutecznym wykonawcą dobitki był Nalepa.

Kilka minut później było 2:0. Tym razem gola zdobył Ceglarz po podaniu Drozdowicza.

Po raz trzeci gospodarze trafili do siatki z rzutu karnego, którego sędzia podyktował za faul na Piątku. Strzelcem gola był ponownie Michał Nalepa.

Niecieczanie wykorzystali porażkę lidera – Floty Świnoujście – i zmniejszyli dystans do lidera do dwóch punktów. Najbliższy mecz ligowy Termalica Bruk-Bet rozegra w Nowym Sączu z Sandecją.

Termalica Bruk-Bet - Polonia Bytom 3:0 (0:0)

Bramki: Nalepa 2 (53 i 63 min.), Ceglarz (60 min.)

Żółte kartki: MichalikBanaś

Termalica: Nowak - Piątek, Czerwiński, Nalepa, Pielorz, Pawlusiński (75 min. Piotrowski), Pleva (75 min. Kaczmarczyk), Horvath, Ceglarz, Jarecki (65 min. Rybski), Drozdowicz

Sędziował: M. Korzeb (Warszawa), widzów: 900