Przegrana na zakończenie

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego II ligi siatkówki, zawodniczki PKCH PWSZ Tarnów uległy we własnej hali walczącej o awans do I ligi drużynie z Biłgoraja 1:3. Teraz tarnowianki zmierzą się w play-off z Dalinem Myślenice.

Na zakończenie rozgrywek rundy zasadniczej II ligi siatkówki, zespół PKCH PWSZ Tarnów uległ we własnej hali walczącej o awans do I ligi Szóstce Black Red White Biłgoraj 1:3.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości 7:1, w efekcie tarnowianki przegrały pierwszego seta, później drugiego, w którym także siatkarki z Biłgoraja dyktowały warunki gry.

Inaczej potoczył się trzecia partia, którą tarnowianki rozpoczęły od prowadzenia 11:3. Rywalkom nie udało się odrobić strat, w efekcie gospodynie wygrały 25:15.

W ostatniej partii tarnowianki walczyły do stanu 9:9, później przewagę zdobyły zawodniczki z Biłgoraja, które wygrały seta 25:18 i cały mecz 3:1.

Drużyna z Tarnowa walczyć teraz będzie o utrzymanie się w drugiej lidze z ekipą Dalinu Myślenice. Rozgrywki play-off rozpoczną się w kwietniu.

PKCH PWSZ Tarnów – Szóstka Black Red White Biłgoraj 1:3 (18:25, 19:25, 25:15, 18:25)

PKCH PWSZ: Młocek, Warchoł, Hajduk, Podlasek, Kutyła, Leszek, Szubart oraz Wójcik, Styrkowiec, Wyroba, Gębiś, Ruszel