Cenne punkty

Piłkarze ręczni SPR Tarnów zdobyli bezcenne punkty wygrywając mecz wyjazdowy w Łodzi 29:27. Zespół z Tarnowa nadal zajmuje przedostatnie, 13 miejsce w tabeli, mając 10 punktów, ale straty do innych zespołów zostały zmniejszone.

Piłkarze ręczni SPR Tarnów muszą zdobywać punkty, jeśli chcą utrzymać się w pierwszej lidze. Tarnowianie odnieśli ważne zwycięstwo w Łodzi, wygrywając z tamtejszym AZS 29:27.

Początek spotkania upłynął pod znakiem wyrównanej gry, dopiero na kilka minut przed końcem pierwszej połowy gospodarze zdobyli dwubramkową przewagę, którą utrzymali do przerwy.

W drugiej połowie łodzianie prowadzili 16:13, ale wówczas tarnowianie zdobyli pięć bramek z rzędu. Walka o korzystny rezultat trwała do ostatniej minuty. Pięć minut przed końcem spotkania tarnowianie prowadzili czterema bramkami – 26:22, by w ostatniej minucie bronić prowadzenia 28:27.

Mecz zakończył się dwubramkową wygraną drużyny z Tarnowa, która z 10 punktami nadal zajmuje 13, przedostatnie miejsce w lidze. W następnym meczu tarnowianie zmierzą się u siebie z wyżej notowaną ekipą Viretu Zawiercie.

AZS Łódź – SPR Tarnów 27:29 (14:12)

SPR: Barnaś, Nowak, SzostakWajda 9, Bieś 5, Król 5, Siedlik 5, Niedojadło 3, Hudzik 1, Janas 1, Bujak, Cieniek, Dutka, Kozioł, Michalik, Sokół