Nowy doradca

 Były komendant policji Zbigniew Ostrowski został doradcą prezydenta Tarnowa do spraw bezpieczeństwa. Inspektor Ostrowski pracuje w pełnym wymiarze godzin, a umowę podpisaną ma na rok.

 

Były komendant policji, inspektor Zbigniew Ostrowski rozpoczął pracę w Urzędzie Miasta Tarnowa na stanowisku doradcy prezydenta do spraw bezpieczeństwa. Będzie zajmował się szeroko rozumianym bezpieczeństwem w mieście, sprawami społecznymi i współpracą z samorządami regionu tarnowskiego w zakresie m.in. organizacji imprez masowych, relacji z władzami klubów sportowych i spółek. – Mowa o budowaniu zasad funkcjonowania pewnego rodzaju Forum na Rzecz Tarnowskiego Sportu i udziale w negocjacjach z ewentualnymi sponsorami zewnętrznymi. Mam do tego serce – mówi Zbigniew Ostrowski.

Zakres obowiązków nowego doradcy jest bardzo szeroki i obejmuje również współpracę z samorządami regionu i tworzenie wspólnych planów na rzecz bezpieczeństwa z udziałem środków zewnętrznych. – Moim celem jest ponadto troska o sprawy socjalne, praca z nieletnimi, zapobieganie patologiom i profilaktyka zagrożeń – dodaje wieloletni szef tarnowskich policjantów.

Zbigniew Ostrowski doradzał będzie w pełnym wymiarze godzin, a umowę ma podpisaną na rok.

Zbigniew Ostrowski z zawodu jest historykiem. Karierę zawodową rozpoczął w 1987 roku. Po ukończeniu studiów podyplomowych w Ośrodku Doskonalenia Kadr Kierowniczych w Łodzi, pracował w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Tarnowie, z czasem pełniąc funkcję kierownika Sekcji Włamań i Kradzieży. Od maja 1993 roku był Zastępcą Komendanta Rejonowego Policji w Brzesku do spraw służb kryminalnych, a od października 1996 roku komendantem największego miejskiego komisariatu Tarnów-Centrum. W czerwcu 1999 roku zajmował stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie do spraw służb kryminalnych, a następnie od 2005 roku Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Tarnowską policją kierował od połowy 2006 roku. W 2007 roku ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych.

W czasie jego kilkuletniego okresu kierowania tarnowską policją, udało się wyremontować budynek komendy przy ulicy Traugutta i rozpocząć modernizację komisariatów miejskich. Rozbudowano również pomieszczenia dla osób zatrzymanych, zakupiono 60 nowych pojazdów służbowych i sporo sprzętu komputerowego. Utworzona została także siłownia dla policjantów, a na podstawie podpisanej z magistratem umowy, od listopada ubiegłego policjanci mają do dyspozycji strzelnicę.

18.03.2013
Komentarze:
Tarnowiak: 19.03.2013
Nie szkoda publicznych pieniędzy na tworzenie nikomu nie potrzebnych stanowisk ?
gość: 20.03.2013
Jak to nikomu nie potrzebnych? Potrzebnych znajomym prezydenta.
Paweł: 20.03.2013
Podczas \"kilkuletniego okresu kierowania tarnowską policją\" najwyraźniej zżył się bardzo z prezydentem i zyć bez siebie nie mogą. Chętnie doradzę prezydentowi w dowolnej kwestii. Szukam jakiejkolwiek pracy od trzech lat. Wyższe wykształcenie także posiadam.
Pablo: 20.03.2013
To znaczy że do tej pory mieszkańcy nie byli bezpieczni? A jeśli zakres obowiązków taki szeroki to co robia inni \"specjaliści\" u boku p[rezydenta. Miasto coraz mniej liczne a doradców i ekspertów przybywa. Toż to można by tym obsłuzyć Paryż.
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |