Zwycięska porażka

Siatkarki AZS PGNiG PWSZ Tarnów pozazdrościły futsalistom i również postanowiły osiągnąć historyczny wynik. Po raz pierwszy reprezentantkom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie udało się awansować do finału Akademickich Mistrzostw Małopolski.

Awans do finału Akademickich Mistrzostw Małopolski studentki PWSZ w Tarnowie wywalczyły w dwumeczu z drużyną AZS AWF Kraków. W pierwszym spotkaniu rozegranym w Tarnowie, już w hali sportowej PWSZ, tarnowianki wygrały 2:0, uzyskując zapas ośmiu małych punktów.

Faworytkami rewanżu były krakowianki i pierwszy set zdawał się potwierdzać te opinie. Gospodynie wygrały go 25:13 i były już jedną nogą w finale rozgrywek. W drugim secie tarnowianki przegrywały już 0:6. W tym momencie rozpoczęły jednak odrabianie strat i wygrały przegraną teoretycznie partię 25:16.

Ten rezultat, niezależnie od wyniku trzeciego seta wygranego przez krakowianki, dał studentkom PWSZ awans do finału Akademickich Mistrzostw Małopolski, w którym zmierzą się z drużyną AZS AGH Kraków.