Przykra niespodzianka w Brzesku

Piłkarze z Brzeska doznali niespodziewanej porażki na własnym boisku z niżej notowaną w tabeli Nidą Pińczów 1:4. Już do przerwy goście prowadzili dwoma bramkami, a honorowego gola piłkarze z Brzeska zdobyli przy stanie 0:3. Po 25 rozegranych spotkaniach Okocimski zajmuje w tabeli 12 lokatę z dorobkiem 35 punktów. W najbliższym meczu drużyna z Brzeska zmierzy się w Poniatowej z tamtejszą Stalą.

Uważani za faworyta w konformacji z Nidą Pińczów na własnym boisku piłkarze Okocimskiego doznali niespodziewanej porażki aż 1:4. Drużyna z Brzeska przegrała zasłużenie, po pół godzinie gry wynik brzmiał już 0:2, a próby odrobienia strat nie przynosiły oczekiwanych efektów. Najpierw w 18 minucie Palczewski przepuścił piłkę, którą powinien był wyłapać i po uderzeniu Patejuka z około 20 metrów goście objęli prowadzenie, kilkanaście minut później, znowu po uderzeniu z odległości 20 metrów, tym razem Rolaka z rzutu wolnego, piłka przeleciała nad murem i wpadła pod poprzeczkę bramki gospodarzy. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie, choć trzeba przyznać, że Okocimski próbował odrabiać straty, ale starania te nie zaowocowały nawet dobrymi okazjami do zdobycia bramki.

Kilka minut po przerwie wynik brzmiał już 0:3, a strzelcem bramki był ponownie Patejuk, który tym razem precyzyjnie uderzył w długi róg. Wydawało się, że losy meczu mogą się jeszcze odmienić w 56 minucie, gdy po dośrodkowaniu Dynarka Szczoczarz z bliskiej odległości trafił do bramki gości. Niestety dla Okocimskiego już trzy minuty później wynik spotkania ustalił Mika, który wykorzystał rzut karny po faulu Jagły na Zarębie. Po utracie czwartej bramki piłkarze z Brzeska stracili ochotę do gry i nie udało im się nawet zmniejszyć rozmiarów porażki.

Po tej porażce Okocimski zajmuje w tabeli 12w miejsce z 35 punktami. W najbliższym meczu piłkarze z Brzeska zmierzą się ze Stalą Poniatowa, która to drużyna zajmuje w tabeli przedostatnią lokatę

Okocimski Brzesko – Nida Pińczów 1:4 (0:2)
Bramki: Szczoczarz (56 min.) – Patejuk 2 (22 i 51 min.), Rolak (32 min.)
Żółte kartki: Jagła, Szczoczarz – Zezula, Zaręba, Kłos
Sędziował: D. Kruczyński (Żywiec), widzów ok. 1 000.
Okocimski: Palczewski - Kajca, Twardawa, Jagła, Wawryka, Dynarek (57 min Łapuszek), Kozieł, Szczoczarz, Matras (55 min. Zontek), Ogar (65 min. Popiela), Skorupski.