Kolarska inauguracja

W niedzielę, 19 kwietnia w tarnowskim lasku Lipie odbyły się wyścigi inaugurujące Puchar Tarnowa MTB. Ogółem wystartowało 215 zawodników. Zawodnicy startowali w 10 kategoriach wiekowych. Jak co roku rozegrany został rekreacyjny wyścig o „Czapkę Gruszek” i dla dzieci do lat 12. Kolejne zawody Pucharu Tarnowa odbędą się na Górze św. Marcina już 17 maja.

W lasku Lipie zainaugurowany została 15 już edycja Pucharu Tarnowa MTB. Zawodnicy z całej Polski przystąpili w niedzielę do pierwszej z pięciu eliminacji, które odbywać się będą co miesiąc. Rywalizowano w dziesięciu kategoriach wiekowych, ponadto rozegrano dodatkowe wyścigi rekreacyjne „o czapkę gruszek” w dwóch kategoriach wiekowych - dla dzieci do lat 12. Jak się później okazało, to właśnie ten wyścig cieszył się największa popularnością.

Na starcie Pucharu MTB stanęli m.in. mistrzowie Polski, a także ósmy w tym roku na świecie, w kategorii masters III, zawodnik WSÓŁ-SPORT KIELCE – Waldemar Balasiński. Najstarszy uczestnik eliminacji liczył 68 lat.

W zawodach rywalizowało wielu kolarzy z Tarnowa, najlepiej zaprezentował się Leszek Kokoszka, który w kategorii masters III (50 lat i starsi) zajął drugie miejsce. Świetnie zaprezentowali się także: Dariusz Dudziński – zdobywca trzeciego miejsca w kategorii elita (23 - 29 lat) oraz Witold Trojak, który zajął trzecią lokatę w kategorii masters II (40 - 49 lat).