Remis jak porażka

Piłkarze ręczni Unii Tarnów stracili kolejne punkty, tym razem remisując na własnym parkiecie z AZS Politechnika Radomska 28:28. Jeszcze na pięć minut przed końcem spotkania tarnowianie prowadzili i wydawało się, że mogą zdobyć w tym spotkaniu komplet punktów, co pomogłoby im skutecznie walczyć o utrzymanie się w lidze. Na razie Unia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, mając po 18 meczach 10 punktów. Do zakończenia rozgrywek pozostało cztery kolejki spotkań.

Chcąc myśleć o utrzymaniu się w pierwszej lidze piłki ręcznej szczypiorniści Unii powinni wygrywać kolejne mecze, zwłaszcza te rozgrywane na własnym parkiecie. Tymczasem tarnowianie stracili kolejne punkty w zremisowanym 28:28 pojedynku z AZS Politechnika Radomska.

Początkowo obydwie drużyny toczyły wyrównany mecz, dopiero po kilkunastu minutach tarnowianie wyszli na prowadzenie różnicą dwóch bramek. Po 20 minutach wynik brzmiał 10:7 dla Unii i wydawało się, że tarnowianie uzyskają istotną przewagę. Tymczasem już po czterech kolejnych minutach goście doprowadzili do remisu 10:10. Po raz kolejny Unia wyszła na prowadzenie dwoma bramkami na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy (12:10) i tę przewagę jednak goście szybko zniwelowali, a na przerwę obydwie drużyny schodziły przy wyniku remisowym 12:12.

Druga połowa miała podobny przebieg. Tarnowianie uzyskiwali przewagę, by szybko ją tracić. W 35 minucie Unia prowadziła 17:13, w 47 minucie 23:19. Kiedy wydawało się, że zdobycie trzech punktów jest zupełnie realne, goście znowu zaczęli odrabiać straty. W 54 minucie było już 23:23, chwilę później tarnowianie po raz ostatni wyszli na prowadzenie 25:24. Na dwie minuty przed końcem meczu jedną bramką prowadzili goście (28:27). Po bramce Gryczyńskiego tarnowianom udało się wyrównać, ale na osiągnięcie korzystnego rezultatu nie mieli już ani czasu, ani sił.
Unia zajmuje po 18 meczach ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Do zakończenia rozgrywek pozostały cztery mecze, dwa tarnowianie rozegrają na wyjeździe, dwa na własnym parkiecie. W najbliższym spotkaniu przeciwnikiem Unii będzie Gwardia Opole. Mecz rozegrany zostanie w Opolu.

Unia Tarnów – AZS Politechnika Radomska 28:28 (12:12)
Bramki dla Unii: Niedojadło 7, Gąsior 6, Bieś 5, Greczyński 3, Szatko 3, Zaucha 3, Ogarek 1.