Dwa zwycięstwa siatkarek

W meczach o utrzymanie się w II lidze siatkarki PKCH PWSZ Tarnów dwukrotnie pokonały we własnej hali Dalin Myślenice 3:0. Do pokonania rywalek brakuje jeszcze jednej wygranej.

Walczące o utrzymanie się w II lidze siatkarki PKCH PWSZ Tarnów wygrały dwa mecze we własnej hali z Dalinem Myślenice.

Pierwsze spotkanie tarnowianki rozpoczęły nerwowo, wyszły na prowadzenie dopiero przy stanie 8:7 w pierwszej partii. Rywalki doprowadziły jeszcze do remisu 19:19, ale końcówka seta należała do gospodyń, które wygrały 25:21.

Druga partia toczyła się pod dyktando tarnowianek, zawodniczki gości zdobyły w niej zaledwie 16 punktów. Najbardziej zacięty i wyrównany był set trzeci. Zespól Dalinu miał nawet piłkę setową przy stanie 24:23. Ostatecznie jednak tarnowianki wygrały partię 27:25 i całe spotkanie 3:0.

W drugim meczu to gospodynie rozpoczęły od łatwego zwycięstwa 25:16. Drugi set był bardziej wyrównany. Drużyna gości prowadziła nawet 14:10, 19:17 i 21:19. W końcówce to tarnowianki zagrały lepiej i skuteczniej wygrywając partię 25:22.

Najbardziej zacięty był znowu set trzeci. Dalin prowadził 12:7 i 16:11. Seria dobrych zagrywek pozwoliła jednak tarnowiankom odrobić starty i objąć prowadzenie 17:16.

W końcówce drużyna z Myślenic prowadziła już 24:21, tarnowianki obroniły trzy piłki setowe i wygrały 26:24.

Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

PKCH PWSZ Tarnów – Dalin Myślenice 3:0 (25:21, 25:16, 27:25)

PKCH PWSZ: Młocek, Hajduk, Styrkowiec, Podlasek, Warchoł, Leszek, Szubart, Gębiś, Wyroba, Ruszel, Kutyła

PKCH PWSZ Tarnów – Dalin Myślenice 3:0 (25:16, 25:22, 26:24)

PKCH PWSZ: Młocek, Hajduk, Styrkowiec, Podlasek, Warchoł, Leszek, Szubart, Gębiś, Wójcik, Wyroba, Ruszel, Kutyła