Nie dali rady

Piłkarze ręczni SPR Tarnów przegrali wyjazdowy pojedynek z AZS Radom 30:35. Tarnowianie nadal zajmują przedostatnie miejsce w tabeli I ligi.

Walczący o utrzymanie się w I lidze szczypiorniści SPR Tarnów ulegli w Radomiu ekipie AZS 30:35. Tarnowianie rozpoczęli mecz od straty czterech bramek, ale szybko opanowali nerwy i doprowadzili najpierw do remisu 5:5, a później nawet wyszli na prowadzenie 6:5.

W kolejnych minutach do głosu znów doszli gospodarze, którzy doprowadzili do wyniku 18:11. Przed przerwą tarnowianom udało się odrobić jednego gola i pierwsza połowa zakończyła się sześciobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Na początku drugiej części spotkania gościom udało się odrobić straty, najpierw doprowadzili do wyniku 15:19, a na kwadrans przed końcem na tablicy wyników pojawił się remis 24:24.

Ostatni kwadrans należał jednak do gospodarzy, którzy prowadzili 26:24, 32:28, by wygrać cały mecz 35:30.

SPR Tarnów zajmuje w tabeli przedostatnie, 13 miejsce. Tarnowianie mają 11 punktów, a do zajmującej 11 lokatę drużyny z Łodzi tracą dwa punkty.

AZS Radom - SPR Tarnów 35:30 (18:12)

SPR: Szostak, Barnaś, Nowak - Siedlik 7, Bieś 6, Król 5, Wajda 3, Niedojadło 3, Dutka 2, Bujak 2, Janas 1, Kozioł 1, Sokół, Michalik