Termalica liderem

Zespół Termaliki Bruk-Bet pokonał w pojedynku derbowym Okocimskiego Brzesko 4:0. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie meczu. Termalica dzięki tej wygranej wyszła na prowadzenie w tabeli I ligi, Okocimski zajmuje 17 lokatę, mając 13 punktów po 19 meczach. W środę Termalica rozegra zaległe spotkanie z Sandecją, a Okocimski z Bogdanką Łęczna.

Derby regionu tarnowskiego zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem drużyny z Niecieczy.

Od początku meczu gospodarze osiągnęli przewagę, atakowali, ale przez długi czas goście mądrze i skutecznie się bronili. Emil Drozdowicz trafił wprawdzie do bramki Okocimskiego, ale znajdował się na spalonym i sędzia bramki nie uznał.

Festiwal goli rozpoczął się tuż po przerwie. W 48 minucie po podaniu Rybskiego prowadzenie gospodarzom dał Horvath. Goście starali się odrobić stratę, ale zapału starczyło im do 67 minuty, gdy drugą bramkę zdobył Pawlusiński, tym razem po podaniu Drozdowicza.

Dwa ostatnie gole padły w ciągu ostatnich 10 minut meczu, gdy załamani goście nie stawiali już skutecznego oporu.

Zespół z Niecieczy dzięki wygranej awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Niecieczanie mają 41 punktów po 20 spotkaniach.

Okocimski z 13 punktami wciąż zajmuje przedostatnie miejsce w lidze.

W środę Termalica rozegra zaległe spotkanie z Sandecją, a Okocimski z Bogdanką Łęczna. Z kolei w najbliższy weekend niecieczanie wyjadą do Gdyni, a drużyna z Brzeska podejmie Flotę Świnoujście.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza  - Okocimski Brzesko 4:0 (0:0)

Bramki: Horvath (48 min.), Pawlusiński 2 (67 i 84 min.), Drozdowicz (80 min.)

Żółte kartki: Piątek, Lipecki, Pielorz - Wawryka, Termanowski, Byrtek, Chyła

Termalica Bruk-Bet: Nowak - Piątek, Czerwiński, Pleva, Pielorz, Ceglarz, Lipecki (65 min. Nalepa), Rybski (85 min. Wróbel), Horvath, Piotrowski (62 min. Pawlusiński), Drozdowicz

Okocimski: Mieczkowski - Wieczorek, Kucharski (14 min. Cegliński), Byrtek, Wawryka, Pyciak, Chyła, Koman, Flis (67 min. Wojcieszyński), Darmochwał (80 min. Termanowski), Smółka

Sędziował: P. Siedlecki (Warszawa), widzów 900