Zatopili Arkę

Drużyna Termaliki Bruk-Betu Nieciecza pokonała w Gdyni Arkę 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 60 minucie Szymon Sobczak. Niecieczanie pozostali samodzielnym liderem I ligi, mając 45 punktów i dwa punkty przewagi nad Cracovią. Kolejnym rywalem zespołu z Niecieczy będzie GKS Katowice.

Bardzo dobry mecz rozegrali w Gdyni piłkarze Termaliki Brut-Bet Nieciecza. Goście od początku ruszyli do ataku, choć przez długi czas nie mogli objąć prowadzenia. Piłkarzom obydwu drużyn brakowało skuteczności w sytuacjach podbramkowych. W 41 minucie gola dla Arki mógł zdobyć Kuklis, ale z pięciu metrów trafił w słupek.

Po przerwie sytuacja na boisku wyglądała podobnie. Niecieczanie atakowali, brakowało jednak wykończenia akcji. Dwie dobre sytuacje stworzyli także piłkarze Arki. W 53 i 57 minucie na bramkę Nowaka uderzał Vinicius, ale w obydwu przypadkach bramkarz gości zachował się bez zarzutu.

W 60 minucie Jarecki długim podaniem posłał piłkę do Sobczaka, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i wreszcie wykorzystał dogodną sytuację. Była to, jak się okazało, decydująca akcja meczu.

Termalika po tej wygranej ma 45 punktów zdobytych w 22 spotkaniach i jest samodzielnym liderem tabeli I ligi. Kolejny mecz niecieczanie zagrają w Katowicach z GKS.

Arka Gdynia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:1 (0:0)
Bramka: Sobczak (60 min.)

Żółte kartki: Radzewicz, Vinícius, Zwoliński - Lipecki, Kaczmarczyk, Pleva, czerwona kartka: Jarecki (faul)

Termalica: Nowak - Piątek, Czerwiński, Nalepa, Pielorz, Pawlusiński, Lipecki (59 min. Rybski), Pleva, Kaczmarczyk, Piotrowski (46 min. Jarecki), Sobczak (78 min. Ceglarz)

Sędziował: T. Kwiatkowski (Warszawa), widzów: 4 000