Nowe specjalności na PWSZ

 W Instytucie Administracyjno-Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie od roku akademickiego 2013/14 planowane są nowe specjalności studiów. Mowa o ekonomice gospodarki żywnościowej oraz ekonomice turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim w przypadku studentów ekonomii oraz administracji bezpieczeństwa wewnętrznego w przypadku przyszłych administratywistów.

 

Od nowego roku akademickiego tarnowscy żacy będą mieli możliwość studiowania nowych specjalności na kierunkach ekonomia i administracja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. - Od dwóch lat intensywnie pracujemy nad tym, by oferowane  przez nasz instytut specjalności i programy studiów dostosowane były do aktualnych i przyszłych potrzeb rynku pracy. Przyjęliśmy założenie, że nie możemy realizować typowych kierunków „masowych”, ale musimy wychodzić z propozycjami edukacyjnymi, które są niszowe, innowacyjne, pozwalające uzyskać wiedzę z różnych obszarów czy dziedzin. Dlatego na bieżąco śledzimy rynek pracy, zwłaszcza lokalny oraz zmiany zachodzące w prawie, które często determinują sytuację pracodawców  i pracowników, staramy się też poznawać oczekiwania i preferencje uczniów szkół średnich – mówi doc. dr Anna Gądek, dyrektor Instytutu Administracyjno-Ekonomicznego.

Nowe specjalności to ekonomika gospodarki żywnościowej oraz ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim w przypadku studentów ekonomii oraz administracja bezpieczeństwa wewnętrznego w przypadku przyszłych administratywistów.

W zakresie studiów podyplomowych planowane jest uruchomienie nowych studiów podyplomowych przy współpracy z Polsko Chińską Fundacją Promocji Kultury i Sztuki  DONG FENG, pojawią się też nowe możliwości dla osób chcących podnieść swoje kwalifikacje i poziom wiedzy związany z prawem pracy i ubezpieczeń społecznych oraz z zarządzaniem gospodarką odpadami w świetle znowelizowanych przepisów. - Studia podyplomowe mają być szansą dla osób z wyższym wykształceniem, często niestety bezrobotnych, do uzyskania nowych kwalifikacji lub doskonalenia już uzyskanych. Są to m.in. propozycje dla nauczycieli, urzędników, czy pracowników działów kadr. Przygotowaliśmy np. niezwykle ciekawe studia dotyczące podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w Chinach – dodaje dyrektor Gądek.

18.04.2013
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |