Wypunktowali Radomiaka

Piłkarze Unii Tarnów pokonali w ligowym spotkaniu na własnym boisku Radomiaka 3:1. Tarnowianie mają po tej wygranej 32 punkty i zajmują w tabeli II ligi dziewiąte miejsce. Kolejnym rywalem Unii będzie Concordia Elbląg.

Pierwszy tej wiosny mecz przed własną publicznością zakończył się zasłużoną wygraną tarnowskiej Unii. Na początku meczu obydwa zespoły starały się przede wszystkim nie stracić bramki. Wreszcie w 28 minucie, po rzucie rożnym prowadzenie gospodarzom dał Bednarczyk. Dwie minuty później było już 2:0, tym razem piłkę skierował do bramki głową Pawlak.

Goście odpowiedzieli bramką w 32 minucie, ale sędzia gola nie uznał, gdyż piłkarz Radomiaka był na spalonym. Przed przerwą goście jeszcze dwukrotnie mogli strzelić kontaktowego gola, ale w obydwu sytuacjach ratował gospodarzy Libera.

Tymczasem trzecią bramkę w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zdobyli tarnowianie po faulu na Sojdzie i rzucie karnym egzekwowanym przez Fałowskiego.

Po przerwie inicjatywę przejęli goście, ale niewiele wynikało z ich ataków. Dopiero tuż przed końcem meczu, po dośrodkowaniu Pacha honorowego gola zdobył uderzeniem głową Wlazło.

Unia zajmuje w tabeli II ligi dziewiątą lokatę z 32 punktami. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają w Elblągu z Concordią.

Unia Tarnów – Radomiak Radom 3:1 (3:0)