Nareszcie wygrali

Okocimski Brzesko pokonał w Bytomiu miejscową Polonię 3:0 (2:0) w meczu 24 kolejki I ligi. Bramki zdobyli: Łytwyniuk, Ogar i Kucharski. Okocimski ma 18 punktów po 22 spotkaniach, a zagra u siebie z Sandecją Nowy Sącz.

Zespół Okocimskiego zdobył trzy punkty wygrywając z najsłabszym zespołem w lidze – Polonią Bytom.

Mecz ułożył się dobrze dla drużyny z Brzeska, już w 3 minucie prowadzenie gościom dał po rzucie wolnym Ływyniuk. Kilka minut później padła druga bramka, tym razem po strzale Tomasza Ogara. Goście kontrolowali grę, byli drużyną lepszą, czego potwierdzeniem był trzeci gol zdobyty po przerwie przez Kucharskiego.

Wynik mógł być jeszcze wyższy, bo po uderzeniu Smółki w 72 minucie piłka trafiła w poprzeczkę.

Okocimski ma 18 punktów po 22 rozegranych meczach i trzy punkty straty do Stomilu, Olsztyn, siedem do Warty Poznań, a dziewięć do Sandecji.

To właśnie z zespołem z Nowego Sącza Okocimski rozegra kolejny ważny dla układu tabeli pojedynek.

Polonia Bytom – Okocimski Brzesko 0:3 (0:2)

Bramki: Łytwyniuk (3 min.), Ogar ( 9 min.), Kucharski (54 min.)

Żółte kartki: Odrzywolski, JarońWojcieszyński, Koman

Okocimski: Kozioł Wawryka, Byrtek, Kucharski, Niechciał, Łytwyniuk (90 min. Cegliński), Koman, Wojcieszyński, Kowalski (90 min. Pyciak), Ogar, Smółka (76 min. Flis)

Sędziował: Ł. Szczech (Białystok), widzów: 1 000