Termalica na fotelu lidera

W meczu 24 kolejki Termalica Bruk-Bet Nieciecza pokonała na własnym boisku GKS Katowice 1:0. Niecieczanie prowadzą w tabeli I ligi, a w kolejnym meczu ich rywalem będzie walczący o utrzymanie Stomil Olsztyn.

Kolejne trzy punkty wywalczyli piłkarze z Niecieczy w ligowym pojedynku z GKS Katowice. Mecz był bardzo wyrównany i punkty nie przyszły niecieczanom łatwo. W pierwszej połowie obydwie drużyny miały okazję na objęcie prowadzenia, dobra postawa bramkarzy sprawiła jednak, że przed przerwą bramki nie padły.

W drugiej połowie najpierw dobrą okazję dla katowiczan zmarnował Pitry, a chwilę później jedynego gola zdobył Pawlusiński.

Zawodnik Termaliki po indywidualnej akcji uderzył na bramkę gości, piłka odbiła się od poprzeczki, od murawy i wpadła do siatki.

Goście starali się doprowadzić do wyrównania, ich ataki trafiały jednak na mur obrony gospodarzy. Najlepszą sytuację katowiczanie stworzyli w 74 minucie, gdy piłkę toczącą się do pustej bramki wybił w ostatniej chwili Pielorz.

Niecieczanie prowadzą w tabeli I ligi, mając po 23 meczach 48 punktów. Druga Cracovia ma jedno spotkanie rozegrane więcej i 46 zdobytych punktów.

Następnym rywalem Termaliki będzie broniący się przed spadkiem Stomil Olsztyn.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - GKS Katowice 1:0 (0:0)

Bramka: Pawlusiński (60 min.)

Żółte kartki: Nalepa, Pawlusiński - Fonfara, czerwone kartki: Nalepa (druga żółta) - Fonfara (druga żółta)

Termalica: Nowak - Piątek, Czerwiński, Nalepa, Pielorz, Ceglarz, Lipecki, Rybski (65 min. Drozdowicz), Horvath, Pawlusiński, Sobczak (69 min. Kaczmarczyk)

Sędziował: M. Karkut (Warszawa), widzów 1 750