Zatrzymali rewelację

Termalica Bruk-Bet pokonała Dolcan Ząbki 3:1. Niecieczanie w ten sposób przerwali passę Dolcanu siedmiu kolejnych zwycięstw. Teramlica prowadzi w tabeli z 52 punktami i dwoma punktami przewagi nad Cracovią. W kolejnym meczu rywalem niecieczan będzie Miedź Legnica.

Kolejne punkty w ligowej rywalizacji zdobyli piłkarze Termaliki Bruk-Betu. Tym razem niecieczanie pokonali Dolcan Ząbki. Goście, którzy nie przegrali siedmiu poprzednich spotkań, również w Niecieczy walczyli o komplet punktów. Już w 3 minucie prowadzenie dla Dolcanu mógł zdobyć Zjawiński, ale po jego uderzeniu głową piłkę wybił Nowak.

Pierwszy gol padł po błędzie bramkarza gości, który wyrzucając piłkę trafił w jednego z obrońców. W efekcie dobiegł do niej Sobczak i zza pola karnego przelobował zaskoczonego Leszczyńskiego. Do końca pierwszej połowy goście atakowali, bardzo dobrze spisywał się jednak w bramce Termaliki Sebastian Nowak.

Druga połowa rozpoczęła się fantastycznie dla gospodarzy, którzy szybko zdobyli drugiego gola. W 48 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Sobczak, bramkarz odbił piłkę, ale dobitka Horvatha okazała się skuteczna.

Ataki gości przyniosły skutek dopiero w 89 minucie, gdy do siatki trafił z bliska Bartosz Wiśniewski. Piłkarze z Ząbek starali się walczyć do końca o jeden punkt. Gdy wywalczyli rzut rożny, pod bramką Termaliki znalazł się nawet bramkarz Dolcanu. Tymczasem wybita przez obrońców piłka trafiła do Pawlusińskiego, ten przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i trafił do pustej bramki.

Termalica prowadzi w tabeli I ligi, mając 52 punkty po 25 rozegranych meczach. Na drugim miejscu plasuje się Cracovia, mająca dwa punkty mniej i jeden mecz rozegrany więcej. W kolejnym spotkaniu zespół z Niecieczy zagra na wyjeździe z Miedzią Legnica.

Termalica Bruk-Bet - Dolcan Ząbki 3:1 (1:0)

Bramki: Sobczak (13 min.), Horvath (48 min.), Pawlusiński (90 min.) - Wiśniewski (89 min.)

Żółte kartki: Pleva - Koziara, Cichocki, Jakubik, Wiśniewski, Osoliński, Zjawiński

Termalica: Nowak - Piątek, Czerwiński, Pleva, Pielorz, Pawlusiński, Horvath, Kaczmarczyk (81 min. Rybski), Lipecki, Jarecki (66 min. Ceglarz), Sobczak (72 min. Drozdowicz)

Sędziował: J. Małyszek (Lublin), widzów 1 100