Belg pierwszym liderem

Zwycięstwem Borisa Valle'a (Colod Code - Biowanze) zakończyła się rywalizacja w prologu Karpackiego Wyścigu Kurierów. Po znakomitej jeździe Belg wywalczył pomarańczowy trykot lidera klasyfikacji generalnej, pokonując Holendra Timo Roosena i Polaka Andrzeja Bartkiewicza.

1 maja rozpoczęła się tegoroczna odsłona Karpackiego Wyścigu Kurierów. Do walki w prologu przystąpiło ostatecznie 152 zawodników z 28 zespołów. Do słowackich Dohnan, gdzie rozegrany został prolog, ostatecznie nie dotarły anonsowane wcześniej afrykańskie reprezentacje z Egiptu i Algerii.

Na początku najlepszy wynik należał do przełajowego mistrza Polski Bartosza Pilisa (MG LKS Błękitni Mexler Koziegłowy), który linię mety przekroczył po upływie 2 minut i 46 sekund. Później na prowadzeniu zmienił go Timo Roosen z WV De Jonge Rennez, który uzyskał czas lepszy aż o 13 sekund. Holender przez długi czas utrzymywał się na pozycji wirtualnego lidera, bliski poprawienia jego rezultatu był Andrzej Bartkiewicz z Wibatech Brzeg, który stracił zaledwie sekundę.

Znakomicie przygotowani do prologu Karpackiego Wyścigu Kurierów przyjechali jednak kolarze z belgijskiego zespołu kontynentalnego Color Code - Biowanze. O sekundę lepszy od Roosena był Boris Vallee. Na drugim miejscu podium stanął ostatecznie Timo Roosen, trzeci był Andrzej Bartkiewicz, Na czwartym miejscu ukończył prolog kolejny Belg - Antonie Warnier. Najlepszą drużyną wyścigu po prologu zostało Color Code - Biowanze.