Piłkarze odrabiali zaległości

1 maja rozgrywano zaległe piłkarskie spotkania ligowe. Zespoły z naszego regionu grały ze zmiennym szczęściem. W Elblągu Unia wygrała z Concordią w meczu II ligi, porażki 1:4 doznał Okocimski w spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz, przegrała także Termalica, która rywalizowała z Miedzią Legnica.

1 maja rozgrywano zaległe mecze w ligach piłkarskich.

W zaległym spotkaniu 21 kolejki I ligi Miedź Legnica pokonała Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 2:1. To pierwsza porażka podopiecznych Kazimierza Moskala od sześciu meczów. W 80 min gola dla niecieczan zdobył Emil Drozdowicz, trzy minuty później Miedź wyrównała po główce Grzegorzewskiego, a w 87 min wynik meczu ustalił Mariusz Mowlik.

W zaległym meczu w I lidze Okocimski Brzesko uległ Zawiszy Bydgoszcz 1:4 (0:4). Honorowego gola dla gospodarzy zdobył w 59 minucie Wojciech Wojcieszyński. Już w sobotę kolejnym rywalem brzeszczan będzie Miedź Legnica.

W zaległym pojedynku 25 kolejki w II lidze piłkarze tarnowskiej Unii pokonali w Elblągu drużynę Concordii 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Adrian Ślęzak, wykorzystując podanie Rogera Radlińskiego. Unia zajmuje w tabeli ósme miejsce.

Miedź Legnica - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1 (0:0)

Bramki: Drozdowicz (80 min.) - Grzegorzewski (83 min.), Mowlik (87 min.)

Żółte kartki: Tanżyna, Wołczek - Kaczmarczyk

Termalica: Nowak - Piątek, Czerwiński, Nalepa, Pielorz, Pawlusiński, Pleva (43 min. Kaczmarczyk), Horvath, Rybski, Jarecki (70 min. Ceglarz), Sobczak (53 min. Drozdowicz)

Sędziował: T. Radkiewicz (Łódź), widzów: 1 900

Okocimski Brzesko – Zawisza Bydgoszcz 1:4 (0:4)

Bramki: Wojcieszyński (59 min.) - Skrzyński (8 min.), Masłowski (31 min.), Abbott (38 min.), Wójcicki (43 min.)

Żółte kartki: PyciakKaczmarek, Skrzyński, Strąk, czerwona kartka: Skrzyński (druga żółta)

Okocimski: KoziołWieczorek, Byrtek, Kucharski, Wawryka, Łytwyniuk, (69 min. Pyciak), Koman, Wojcieszyński, Kowalski, Flis (58 min. Darmochwał), Ogar (75 min. Chyła)

Sędziował: R. Rokosz (Katowice), widzów: 500

Concordia Elbląg - Unia Tarnów 0:1 (0:0)
Bramka: Ślęzak (80 min.)
Żółte kartki: Lepczak, Sambor, Stępień, Zawierowski, Nadolny - Węgrzyn
Unia: Pietuch - Witek, Bednarczyk, Pawlak, Węgrzyn, Sojda (89 min. Szczerba), Kostecki, Furmański (87 min. Jamróg), Ślęzak, Matras (79 min. Radliński), Fałowski (85 min. Adamski).
Sędziował: P. Łęgosz (Włocławek), widzów: 100