Porażka na pożegnanie

Zdegradowani już z I ligi piłkarze ręczni SPR Tarnów przegrali w ostatnim spotkaniu w Świdnicy 29:36. Tarnowianie zakończyli rozgrywki na 13, przedostatnim miejscu.

Zakończyły się rozgrywki I ligi piłki ręcznej. W ostatnim meczu nie mający już szans na utrzymanie się szczypiorniści SPR Tarnów przegrali z drużyną ze Świdnicy 29:36.

Mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy po kwadransie gry prowadzili 10:5. Do końca pierwszej połowy tarnowianom nie udało się zniwelować strat i na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 18:12.

Po kilku minutach gry w drugiej połowie przewaga świdniczan wzrosła do 10 bramek. Wówczas dopiero tarnowianom udało się odrobić część strat, ale mecz zakończył się siedmiobramkową przegraną

Zespół z Tarnowa zakończył rozgrywki na przedostatnim, 13 miejscu, zdobywając w 26 spotkaniach 11 punktów.

ŚKPR Świdnica - SPR Tarnów 36:29 (18:12)
SPR: Barnaś, Nowak - Bieś 5, Cienek 5, Kowalik 4, Niedojadło 4, Król 3, Michalik 3, Wajda 2, Dutka 2, Sokół 1, Kozioł