Dwa ciosy Pelikana

Piłkarze Unii Tarnów mimo dobrej gry ulegli w Łowiczowi Pelikanowi 0:2. Tarnowianie zajmują w tabeli II ligi 10 pozycję, z 35 punktami po 24 meczach. Kolejnym rywalem Unii będzie Stal Rzeszów, spotkanie rozegrane zostanie 8 maja w Mościcach.

Dobra gra piłkarzy z Mościc tym razem nie przełożyła się na wynik. Tarnowianie przegrali mecz ligowy w Łowiczu 0:2.

Gospodarze walczący o awans do I ligi od początku spotkania zaatakowali, goście skutecznie bronili się przez 30 minut. Wówczas uderzeniem głową do bramki Unii trafił Rafał Kujawa.

Po przerwie przewagę osiągnęli tarnowianie, którzy starali się odrobić stratę gola. Chcący doprowadzić do wyrównania goście mniej uwagi poświęcali obronie, a gospodarze dwie minuty przed końcem meczu wyprowadzili kontrę, która zakończyła się drugą bramką. Tym razem strzałem z bliskiej odległości pokonał Liberę Patryk Bojańczyk.

Unia po 24 meczach zajmuje w tabeli 10 miejsce z 35 punktami. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają już w środę, kiedy do Mościc przyjedzie drużyna Stali Rzeszów.

Pelikan Łowicz – Unia Tarnów 2:0 (1:0)