Remis jak porażka

Piłkarze Okocimskiego zdobyli punkt w meczu z Miedzią Legnica, ale ich sytuacja w tabeli wcale nie stała się lepsza. Zespół z Brzeska zajmuje w lidze 16 lokatę, a do bezpiecznej pozycji brakuje mu czterech punktów. Kolejny mecz Okocimski rozegra w Grudziądzu z Olimpią.

Piłkarzom Okocimskiego po raz kolejny nie udało się wywalczyć kompletu punktów na własnym boisku. Tym razem zespół z Brzeska zremisował z Miedzią Legnica 2:2.

Prowadzenie dla gospodarzy zdobył w sytuacji sam na sam z bramkarzem w 36 minucie Bartosz Flis. Niestety – tuż przed końcem pierwszej połowy, pozostawiony bez opieki obrońców Lenkiewicz doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie gospodarze atakowali, chcąc zgarnąć komplet punktów. W 74 minucie po szybkiej akcji Ogar podał piłkę Darmochwałowi, a ten z bliska trafił do siatki.

Gospodarze krótko cieszyli się z prowadzenia. Minutę później z rzutu wolnego dośrodkowywał Nowacki, piłkę przejął Wołczek i trafił do siatki.

Jeszcze na kilka minut przed końcem gospodarze mogli rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść, ale Flis tym razem nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Okocimski zajmuje w tabeli 16 lokatę, mając 22 punkty po 26 meczach. Kolejnym rywalem drużyny z Brzeska będzie Olimpia, a mecz rozegrany zostanie w Grudziądzu.

Okocimski Brzesko – Miedź Legnica 2:2 (1:1)

Bramki: Flis (36 min.), Darmochwał (74 min.) – Lenkiewicz (44 min.), Wołczek (75 min.)

Żółte kartki: Wojcieszyński, Koman, Ogar, Wawryka - Woźniczka, Tanżyna, Lenkiewicz

Okocimski: MieczkowskiWieczorek, Byrtek, Kucharski (67 min. Cegliński), Wawryka, Darmochwał, Wojcieszyński (67 min. Chyła), Koman, Kowalski (86 min. Łytwyniuk), Flis, Ogar

Sędziował: M. Zając (Sosnowiec), widzów: 350