Intelekt na miarę mistrza

 W organizowanym w Borzęcinie turnieju liczy się nie tylko wiedza zdobyta w szkole. Trzeba mieć ogólne pojęcie o tym, co i dlaczego dzieje się w świecie, wykazać się refleksem, sprytem i opanowaniem. I wtedy dopiero można przez rok nosić zaszczytny tytuł Mistrza Intelektu. W tegorocznych zmaganiach przypadł on w udziale Kacprowi Dudzie z Bielczy.

 

Wykazał się największą wiedzą i umiejętnościami, refleksem, sprytem i opanowaniem. Pokonał rywali z całej gminy Borzęcin. Kacper Duda, reprezentant Szkoły Podstawowej w Bielczy przez najbliższy rok nosić będzie zaszczytny tytuł Mistrza Intelektu. - Wiedziałem, że być może daleko zajdę, ale nie spodziewałem się, że będę Mistrzem Intelektu - przyznał skromnie tegoroczny zwycięzca. Chociaż, jak sam dodaje, na większość pytań udzielił poprawnej odpowiedzi, otrzymując maksymalną liczbę punktów.

Droga Kacpra do końcowego sukcesu nie była jednak łatwa. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wyrównany poziom. - W pierwszej rundzie każdy z uczestników odpowiadał na trzy losowo wybrane przez siebie pytania. 15 osób najwyżej ocenionych przeszło dalej. Druga runda była bardzo wyrównana, jednak po kolejnych czterech pytaniach do ścisłego finału przeszło pięciu uczniów, po jednym z każdej szkoły biorącej udział w turnieju. I tu zaczęły się prawdziwe emocje. Na tym etapie bardzo ważne okazało się zachowanie spokoju i uważne słuchanie zadawanych pytań – mówi Bernadeta Pyrek, instruktor GOK i prowadząca finałowy turniej. Uczestnicy ścisłego finału potwierdzili, że posiadają ogromną wiedzę. Zacięta walka o końcowy sukces trwała do ostatniego pytania. Zwycięzca zgromadził zaledwie jeden punkt więcej niż Regina Pudełko z Borzęcina Górnego, której przypadło drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Cholewa z Łęk. W najlepszej piątce turnieju znalazły się ponadto: Gabriela Płachno z Borzęcina Dolnego i Agata Kordek z Przyborowa.

Turniej o tytuł Mistrza Intelektu to organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury coroczna impreza, która ma na celu wyłonienie zwycięzcy posiadającego największą wiedzę ogólną, a nie tylko tą zdobywaną w szkole. W turnieju udział biorą uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Borzęcin. W wielkim finale rywalizuje 25 najlepszych, którzy wcześniej zwyciężyli w eliminacjach szkolnych. Wątpliwości co do sensu organizowania tego typu zmagań nie ma wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak. - Jest to sposób na zdobycie nowej wiedzy, ale również metoda rywalizacji między zawodnikami i między szkołami. Uczestników konkursu oceniało pięcioosobowe jury złożone z opiekunów finalistów: Maria Zając, Barbara Drab, Katarzyna Żurek, Elżbieta Nowińska i Barbara Włudyka. Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe i książki ufundowane przez wójta gminy, Gminny Ośrodek Kultury i sponsora. Wszyscy uczestnicy otrzymali też pamiątkowe puchary i dyplomy.

07.05.2013
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spogladasz na nowy rok?
| | | |