Jubileuszowa profilaktyka

 15 listopada 1993 roku Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie przyjął pierwszego pacjenta. W tym roku mija 20 lat funkcjonowania placówki i 40 lat od rozpoczęcia jej budowy. W związku z jubileuszem, w ciągu całego roku w szpitalu odbywają się dni otwarte poszczególnych oddziałów, wykłady, spotkania naukowe, a co najważniejsze - akcje darmowych badań profilaktycznych. Na najbliższe, w ramach diagnostyki laboratoryjnej, szpital zaprasza w dniach 16 – 19 maja.

 

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza świętuje 20 lat działalności. Pierwszy pacjent trafił tu na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii 15 listopada 1993 roku. Do końca 1993 roku uruchomiono jeszcze osiem oddziałów - Neurologii, Okulistyki, Laryngologii, Dziecięcy, Wewnętrzny I z Ośrodkiem Dializ, Chirurgii Ogólnej, Urologii i Kardiologii - razem 339 łóżek i 14 stanowisk do hemodializy. W 1994 roku zwiększono liczbę łóżek do 415. W 1995 roku uruchomiono kolejne oddziały: II Wewnętrzny i Ostrych Zatruć, Ginekologiczno-Położniczy oraz Oddział Noworodków. W 1996 roku uruchomiono Oddział Neurochirurgii i Chirurgii Dziecięcej. W maju 2002 roku uruchomiono Szpitalny Oddział Ratunkowy (16 łóżek) a jesienią Oddział Chemioterapii (20 łóżek) i Poradnię Onkologiczną. W 2005 r. uruchomiony został Oddział Rehabilitacji oraz Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia (oddział całodobowy, dzienny oraz poradnia). W maju 2008 roku uruchomiono Zakład Radioterapii z Oddziałem Radioterapii, który wraz z Oddziałem Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Chemioterapii, Poradnią Onkologiczną i Poradnią Radioterapii tworzą Tarnowski Ośrodek Onkologiczny stanowiący największą placówkę kompleksowego leczenia onkologicznego dla pacjentów wschodniej części Województwa Małopolskiego i zachodniego pogranicza Województwa Podkarpackiego. Zakres udzielanych świadczeń został poszerzony o Pracownię Medycyny Nuklearnej oraz Pracownię Brachyterapii.

Dzisiaj Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie jest największą placówką lecznictwa zamkniętego we wschodniej części województwa małopolskiego. Placówka prowadzi także 23 Specjalistyczne Poradnie Konsultacyjne, w których udzielane są świadczenia ambulatoryjne dla pacjentów leczonych w oddziałach szpitalnych, pacjentów kierowanych przez lekarzy POZ, a także kierowanych przez lekarzy innych placówek leczniczych. Rocznie leczonych jest tutaj około 200 tysięcy pacjentów.

W związku z jubileuszem, od początku tego roku w szpitalu odbywają się dni otwarte poszczególnych oddziałów, wykłady, spotkania naukowe, a przede wszystkim akcje darmowych badań profilaktycznych. Najbliższe związane będą z diagnostyka laboratoryjną - działem szpitala, który również świętuje 20 lecie działalności. W dniach 16 – 19 maja będzie można wykonać bezpłatnie cały profil lipidowy czyli lipidogram: cholesterol całkowity, cholesterol LDL, cholesterol HDL, trójglicerydy, morfologię krwi 5 DIF oraz określić stopień stężenia glukozy.

Na żadne z badań nie jest wymagane skierowanie, nie trzeba także rejestrować się wcześniej. Wystarczy na czczo zgłosić się w budynku D, I piętro, pokój nr 4 w godzinach od 7.00 do 10.00. Pacjenci będą przyjmowani zgodnie z kolejką.

13.05.2013
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |