Posprzątane?

Okocimski Brzesko przegrał z GKS Katowice 1:4. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył w końcówce Wojcieszyński z rzutu karnego. Zespół z Brzeska zajmuje w tabeli I ligi 16 pozycję, mając 23 punkty po 29 meczach i niewiele szans na utrzymanie się w lidze. Najbliższy mecz Okocimski rozegra w Stróżach z Kolejarzem.

Zespół Okocimskiego ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie się w I lidze. Drużyna z Brzeska przegrała u siebie z GKS Katowice 1:4.

Na początku meczu gospodarze grali aktywnie, starając się walczyć o bramki i punkty. Dramat rozpoczął się w 20 minucie. Damian Byrtek faulował w polu karnym Rakelsa, za co został ukarany czerwoną kartką, a prowadzenie dla gości zdobył z rzutu karnego Fonfara. W ciągu następnych kilkunastu minut było po meczu. W 31 minucie Gancarczyk wykorzystał sytuację sam na sam z Mieczkowskim, a dwie minuty później Wołkowicz, po błędzie obrońców nie miał kłopotu z trafieniem do pustej bramki.

Ostatnia bramka dla gości padła tuż po wznowieniu gry po przerwie. Po rzucie rożnym skierował piłkę do siatki Napierała.

Honorowego gola dla gospodarzy zdobył tuż przed końcem spotkania Wojcieszyński po rzucie karnym podyktowanym za faul Budzika.

Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek Okocimski ma 23 punkty i jedynie wygranie wszystkich spotkań pozawalałoby mieć nadzieję na utrzymanie się. Najbliższy mecz zespół z Brzeska zagra już w środę na wyjeździe z Kolejarzem Stróże.

Okocimski Brzesko – GKS Katowice 1:4 (0:3)

Bramki: Wojcieszyński (89 min. ) – Fonfara (20 min.), Gancarczyk (31 min.), Wołkowicz (33 min.), Napierała (47 min.)

Żółte kartki: Wieczorek, Kucharski, FlisGancarczyk, Fonfara, Budziłek, czerwona kartka: Byrtek (faul)

Okocimski: MieczkowskiWawryka, Byrtek, Kucharski, Wieczorek (46 min. Niechciał), Kowalski (55 min. Cegliński), Koman, Wojcieszyński, Darmochwał (84 min. Pyciak), FlisSmółka

Sędziował: J. Małyszek (Warszawa), widzów: 650