Nieudany rewanż

Nie udał się piłkarzom tarnowskiej Unii rewanż za porażkę z Motorem Lublin na własnym boisku. Na wyjeździe tarnowianie przegrali 1:3 i zajmują w tabeli II ligi 10 lokatę z 38 punktami. Najbliższym rywalem Unii będzie w zaległym pojedynku Garbarnia Kraków.

Piłkarze Unii Tarnów przegrali w Lublinie z Motorem 1:3. Początek meczu nie zapowiadał porażki. Najpierw - w 7 minucie – Słomski wygrał pojedynek sam na sam z Ciarkowskim, a trzy minuty później tarnowianie objęli prowadzenie. Gola zdobył Furmański po podaniu Kosteckiego.

Wyrównanie padło w 28 minucie z rzutu karnego po przypadkowym zagraniu ręką przez upadającego Pawlaka. W 36 minucie Unia mogła ponownie objąć prowadzenie, ale dobry strzał Kosteckiego obronił bramkarz gospodarzy. Dwie minuty później było już 2:1. Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym wykorzystał Jovanović i z bliska trafił do siatki.

W drugiej połowie tarnowianie zaatakowali, gola zdobył jednak Motor. W 63 minucie, po uderzeniu Ciarkowskiego piłka po rękach bramkarza wpadła do bramki gości. Lublinianie mieli jeszcze okazję podwyższyć wynik, ale po strzale Kędziora piłka trafiła w poprzeczkę.

Po 30 meczach Unia ma 38 punktów i zajmuje w tabeli 10 lokatę. Już w środę tarnowianie zagrają zaległe spotkanie z Garbarnią Kraków.

Motor Lublin – Unia Tarnów 3:1 (2:1)