Porażka w deszczu

Piłkarze Unii Tarnów kończą sezon serią porażek. Tym razem tarnowianie przegrali u siebie zw Stalą Stalowa Wola. Unia zajmuje w tabeli II ligi 11 lokatę i ma 38 punktów. W następnym meczu zespól z Tarnowa zagra na wyjeździe z Pogonią Siedlce.

Piłkarzu Unii Tarnów przegrali na własnym boisku ze Stalą Stalowa Wola 0:1. Mecz toczył się w deszczu, od początku przewagę mieli goście.

Już w czwartej minucie, po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym, prowadzenie dla Stali mógł zdobyć Adrian Bartkiewicz, ale jego strzał z kilku metrów obronił Rafał Słomski. W 12 min sytuacji sam na sam ze Słomskim znalazł się Fabianowski. Zawodnik gości minął bramkarza, zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i zmarnował doskonałą sytuację

Gospodarze najlepszą sytuację mieli tuż przed końcem pierwszej połowy, gdy wykonywali rzut wolny pośredni w polu karnym, jednak Ślęzak trafił w zawodników Stali.
W 47 minucie Unia mogła prowadzić. Węgrzyn uderzał głową z kilku metrów, piłkę wybił jednak bramkarz gości.

Jedyny gol padł w 69 minucie. Piłkę przejął Łanucha, dokładnie podał na 10 metr do Fabianowskiego, który wślizgiem umieścił piłkę w bramce. Trzy minuty później gospodarze mogli wyrównać. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Bednarczyk, a piłkę wybił z linii bramkowej obrońca gości. W odpowiedzi Łanucha uderzył z 25 metrów w poprzeczkę. Unia do końca atakowała i próbowała odrobić stratę, ale zabrakło skuteczności.

Tarnowianie zajmują w tabeli II ligi 11 miejsce z 38 punktami. W następnym meczu rywalem Unii będzie Pogoń Siedlce.

Unia Tarnów – Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)