Ekstraklasa nie dla Niecieczy

Nie będzie ekstraklasy piłkarskiej w Niecieczy. Termalica przegrała w Świnoujściu 1:4 i zajęła w tabeli trzecie miejsce, mając punkt mniej niż Cracovia.

Wygrana w Świnoujściu dawała zespołowi z Niecieczy pewny awans do ekstraklasy. Od początku niecieczanie ruszyli do ataku, goście mogli objąć prowadzenie, gdy w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Drozdowicz, ale przegrał ten pojedynek. Chwilę później po dośrodkowaniu Piątka głową skierował piłkę do siatki Floty Andrzej Rybski.

Pod koniec pierwszej połowy goście mogli podwyższyć wynik, dobrych sytuacji nie wykorzystali jednak Rybski i Drozdowicz. Tuż przed gwizdkiem na przerwę padło wyrównanie – po podaniu Olszara celnym strzałem popisał się Nwaogu.

W drugiej połowie niecieczanie oddali pole rywalom. W 57 minucie Olszar zdobył drugiego gola dla gospodarzy, a w 83 minucie uderzeniem głową pokonał Nowaka Śpiączka.

Marzenia kibiców o ekstraklasie i tym razem się się więc nie ziściły, a w ostatniej akcji wygraną Floty przypieczętował czwartą bramką Stasiak.

Flota Świnoujście - Termalica Bruk-Bet 4:1 (1:1)

Bramki: Nwaogu (44 min.), Olszar (58 min.), Śpiączka (83 min.), Stasiak (90 min.) - Rybski (33 min.)

Żółta kartka: Stasiak

Termalica: Nowak - Piątek, Nalepa, Czerwiński, Pielorz, Ceglarz (73 min. Pawlusiński), Pleva, Horvath, Rybski, Jarecki (62 min. Biskup), Drozdowicz (62 min. Sobczak)

Sędziował: T. Musiał (Kraków), widzów: 1 500