Serce równo bijące

Na miano regionalnego lidera w zakresie elektroterapii zapracował oddział kardiologii Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. Wykonywane tu zabiegi ablacji zaburzeń rytmu serca będące jedyną skuteczną metodą leczenia pozwalającą na całkowite wyleczenie i uwolnienie pacjentów od konieczności ciągłego przyjmowania leków, to rzadkość w skali kraju.

Od początku roku zabiegowi ablacji mającemu zastosowanie u chorych z napadowymi zaburzeniami rytmu serca opornymi na leczenie farmakologiczne przeprowadzono w tarnowskim szpitalu im. świętego Łukasza u 25 osób. Pracownia Elektroterapii utworzona w ramach kierowanego przez ordynatora Marka Skurę oddziału kardiologii ma nie tylko nowoczesne wyposażanie uzyskane w ramach Narodowego Programu Leczenia i Profilaktyki Chorób Serca, ale także dysponuje wysoko kwalifikowaną kadrą. Specjalistyczne szkolenie odbyło tu dwóch lekarzy, a merytoryczny nadzór nad wykonywanymi zabiegami sprawuje dr nauk medycznych Jacek Bednarek z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dotychczasowe doświadczenia ze stosowania tej metody są naprawdę dobre. W Małopolsce tego rodzaju usługi medyczne oferują zaledwie trzy ośrodki medyczne nie mające statusu ośrodka akademickiego. W Polsce tarnowski oddział był jednym z pierwszych ośrodków, który na stałe wprowadził tego rodzaju usługę. Z punktu widzenia pacjentów jest to o tyle ważne, że umożliwia skrócenie czasu oczekiwania na tego typu zabiegi. Zamiast poszukiwać pomocy w innych miastach, mieszkańcy naszego regionu mogą korzystać z fachowej oferty oddziału tarnowskiego szpitala.
07.05.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |