Majowa „Wampiriada”

Uczelniany Klub Honorowych Dawców Krwi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie organizuje kolejną „Wampiriadę”. 14 maja studenci i pracownicy uczelni oraz wszyscy chętni będą mogli oddać krew dla potrzebujących. W tym celu należy zgłosić się w godzinach od 8.00 do 12.00 do sali 312 w budynku C.

14 mają w godzinach od 8.00 do 12,.00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie odbędzie się kolejna akcja honorowego oddawania krwi - „Wampiriada”. Organizatorem zbiórki jest Uczelniany Klub Honorowych Dawców Krwi PWSZ w Tarnowie. W akcji uczestniczyć będą studenci i pracownicy szkoły, ale jest ona otwarta dla wszystkich chętnych. Aby wziąć udział w „Wampiriadzie” wystarczy pojawić się w sali 312 budynku C przy ulicy Mickiewicza 8. Warto jednak pamiętać o konieczności spełnienia kilku warunków. Niezbędne jest posiadanie dokumentu ze zdjęciem, potwierdzającego tożsamość: np. dowód osobisty, legitymację studencką, prawo jazdy lub paszport, dawca wielokrotny winien również mieć przy sobie legitymację HDK PCK. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być po spożyciu niskokalorycznego posiłku i w dobrym samopoczuciu ogólnym. Ponadto kandydat na dawcę powinien być zdrowy i w ciągu czterech dni przed oddaniem krwi nie spożywać alkoholu. Czasowo dyskwalifikuje do oddania krwi również kontakt z zakaźnie chorym lub przebyta ostra choroba zakaźna, szczepienia ochronne, ciąża, okres karmienia piersią, miesiączka, czy zażywane leki.

Oddawanie krwi jest natomiast całkiem bezpieczne dla dawcy z uwagi na stosowanie w trakcie pobierania krwi wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku.
12.05.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |