Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spotkanie „Color Cubano” z cyklu „... za horyzont domu”. Spotkanie odbędzie się 28 marca o godzinie 19.00. W programie spotkanie z Adamem Kwaśnym i Angelo Humberto Zuazo Lópezem, wystawa fotografii Marty Kowalskiej oraz projekcja filmu „Suite Hawana" Fernando Péreza. Wystawę będzie można oglądać w Mościcach do 20 kwietnia. Bilety na spotkanie kosztują 10 złotych. Współorganizatorem imprezy jest Fundacja Kultury i Sztuki „I Kropka”.
Na kolejne spotkanie z cyklu „... za horyzont domu” zaprasza 28 marca o godzinie 19.00 Centrum Sztuki Mościcie. Spotkanie pod tytułem „Color Cubano” odbędzie się na scenie na antresoli, bilety kosztują 10 złotych.
W programie zaplanowano spotkanie z Adamem Kwaśnym i Angelo Humberto Zuazo Lópezem, wystawę fotografii Marty Kowalskiej oraz projekcję filmu „Suite Hawana" w reżyserii Fernando Péreza.
Na Kubie nie ma białych, czarnych, czerwonych, ani żółtych ludzi. Na Kubie jest jeden kolor skóry - Color Cubano - tak uważał i o tym usiłował przekonać innych Kubańczyków znakomity poeta Nicolas Guillen (1902-1989). O Kubie mówi się, że jest Wyspą Spotkań. Wystawa Marty Kowalskiej jest również takim spotkaniem, a niezwykłe i dramatyczne losy wyspy sugestywnie zapisane są na twarzach bohaterów jej zdjęć.
Marta Kowalska jest absolwentką anglistyki i fotografem. Od kilku lat realizuje swoją pasję fotograficzną zawodowo w Polsce, Anglii a od niedawna również w Meksyku. Najczęstszym tematem jej fotografii jest człowiek - jego portret, sylwetka i osobowość. Artystka może poszczycić się zarówno sesjami mody jak i ulicznymi portretami. Na stałe mieszka w Toruniu.
Adam Kwaśny to podróżnik, pisarz, dramaturg, scenarzysta. Od lat podróżuje na Kubę, gdzie znalazł drugą ojczyznę i praktykuje animistyczną religię Palo. Stale publikuje opowieści Głos z Kuby w Magazynie Podróżników TamTam.
Angel Humberto Zuazo López urodził się w 1941 roku w Hawanie. Jest inżynierem z wykształcenia, miłośnikiem literatury z pasji i tłumaczem literatury polskiej z miłości do Polski. Jest członkiem Związku Artystów i Pisarzy Kuby, wiceprezesem Sekcji Przekładu Literackiego. Przełożył na hiszpański powieści i opowiadania, m.in. Andrzejewskiego, Putramenta, Lema oraz wybrane wiersze Szymborskiej, a także przygotował przekład poezji Stachury (który wkrótce ukaże się w Wenezueli i w Republice Dominikańskiej). Przetłumaczył dla telewizji kubańskiej kilkanaście utworów teatralnych oraz scenariuszy filmowych. Swoje przekłady i eseje o literaturze polskiej publikował także w Meksyku i Peru. Obecnie pracuje nad wyborem wierszy poetów krakowskich w przekładzie na język hiszpański.
Współorganizatorem imprezy jest Fundacja Kultury i Sztuki „I Kropka”. Wystawę fotografii będzie można oglądać w Mościcach do 20 kwietnia.