Nauka wyszła na zdrowie

 Wykonanie USG brzucha okazało się najbardziej oczekiwanym badaniem spośród puli świadczeń oferowanych podczas Otwartych Dni Zdrowia w tarnowskiej PWSZ. Limit dostępnych miejsc wyczerpał się w ciągu kwadransa. Pacjenci bardzo chętnie korzystali też z konsultacji chirurga onkologa i wykonywali EKG, interpretowane przez lekarza. Nie brakowało chętnych do badania wzroku, słuchu i stóp.

 

Największym magnesem przyciągającym do badań pod hasłem „Nauka wychodzi na zdrowie” była możliwość natychmiastowej realizacji świadczeń, na które w przychodniach trzeba czekać w długich kolejkach.

- Część osób konsultowała zmiany skórne, które mają wiele lat. W kilku przypadkach mogą one rzeczywiście być groźne. W jednym oceniam duże prawdopodobieństwo czerniaka skóry – tłumaczy Piotr Knap, chirurg onkolog Centrum Zdrowia Tuchów.

Wśród ponad 100 pacjentów, którzy skorzystali z bloku diagnostycznego pod hasłem „Czego oczy nie widzą” było sporo osób badających wzrok. Pewnego rodzaju prawidłowość stanowił fakt, że pacjenci po 50. roku życia mieli problemy z ostrym widzeniem na krótkie odległości. U jednej z pań sprawdzających słuch zdiagnozowano poważne uszkodzenie w zakresie wielu częstotliwości. Pacjentka została skierowana do dalszej specjalistycznej diagnostyki.

W drugim dniu konferencji pod hasłem „Doktor Rehabilitowany” można było skorzystać z szeregu darmowych zabiegów, mających głównie działania relaksacyjne. Pacjenci byli zainteresowani klasycznym masażem kręgosłupa, pomagającym rozluźnić napięte mięśnie i pozwalającym ukoić nerwy. Osoby zamierzające poprawić stan obolałych nóg decydowały się na drenaż limfatyczny.

22.09.2014
Twój komentarz:
Ankieta
Jak oceniasz pierwsze miesiące pracy nowego samorządu Tarnowa?
| | | |