Szpital pierze

Czysta i zdezynfekowana pościel, możliwości świadczenia usług dla innych i bardziej komfortowa praca – to główne zalety modernizacji pralni Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. Kosztem 1,2 mln złotych wymieniono niemal całe wyposażenie i odnowiono pomieszczenie.

Przeszło milion złotych wydano na modernizację pralni w Wojewódzkim Szpitalu im. świętego Łukasza w Tarnowie. Za te pieniądze nie tylko odnowiono pomieszczenie, ale i wymieniono wyposażenie. Do dyspozycji szpitalnej pralni są teraz m.in. nowe maszyny pralnicze, magle, żelazko i znakownica do pościeli. - Zastąpiliśmy je z konieczności, bo stare były już na tyle wysłużone, że coraz częściej zdarzały się awarie, a jakość prania była coraz gorsza – mówi Janusz Krakowski, kierownik pralni.
Kierownictwo szpitala zdecydowało się na duży wydatek w przeświadczeniu, że na dłuższym dystansie będzie to inwestycja opłacalna. – Z naszego rozeznania wynika, że zlecanie prania firmom zewnętrznym jest droższe i w dłuższej perspektywie szpital ponosiłby z tego tytułu większe koszty – tłumaczy Anna Czech, dyrektor szpitala.
Nowoczesne urządzenia pozwolą uzyskiwać znacznie lepszy efekt. Pościel jest dziś nie tylko czysta, ale idealnie zdezynfekowana, co ma niebagatelne znacznie dla zachowania wymaganego reżimu sanitarnego.
Dodatkowa korzyść z modernizacji pralni to obniżenie kosztów jej eksploatacji. Nowoczesne urządzenia zużywają kilkakrotnie mniej energii. Są też znacznie łatwiejsze w obsłudze.
Nowa pralnia otwiera przed szpitalem możliwości uzyskiwania dodatkowych dochodów. Bez kłopotu poradzi sobie nie tylko z obsługą swojego szpitala, ale jest w stanie przyjmować zlecenia z zewnątrz. Z jej usług korzysta już kilku innych klientów .
10.06.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |