Tarnów prezentował się, wspólnie z Krakowem i Małopolską, na targach turystycznych w Berlinie. To jedna z największych branżowych imprez w Europie. W tym roku Tarnów promował się już w Wiedniu i Mediolanie, zaplanowano już obecność na imprezach w Łodzi, Katowicach, Paryżu, Warszawie i Gdańsku.
Targi ITB w Berlinie to najważniejsza impreza świata turystycznego. Tarnów - już po raz kolejny - obecny był na berlińskich targach. Walory turystyczne miasta i okolicy ale również kalendarz imprez promowane były w strefie „zwiedzania i city break" polskiego stoiska narodowego, wspólnie z Krakowem i Małopolską.
Dla zwiedzających przygotowano niemieckojęzyczne foldery, mapki i ulotki. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs, w którym do wygrania był weekendowy pobyt w Tarnowie. Ponadto na stoisku było można zabrać okolicznościową kartkę pocztową, z ręcznie malowanymi na stoisku motywami Małopolski w tym ratusza z Tarnowa i kataryniarza.
Zainteresowanie wśród potencjalnych zmotoryzowanych turystów wzbudzała informacja o szybkim dojeździe do Tarnowa autostradą A4. Podobnie jak w latach ubiegłych mnóstwo pytań dotyczyło turystyki camperowej. Warto nadmienić, iż tarnowski camping od lat jest jednym z najlepszych w kraju a jego położenie w centrum miasta jest nie do przecenienia.
Podczas targów odbył się polski „Wieczór Regionów" organizowany przez Polską Organizację Turystyczną. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele branży, samorządu terytorialnego oraz regionalnych organizacji turystycznych.
W tegorocznej edycji targów udział wzięło 10 096 wystawców ze 186 krajów. Organizatorzy zarejestrowali blisko 175 000 zwiedzających. Akredytowanych było ponad pięć tysięcy dziennikarzy z 75 krajów i około 350 blogerów z 29 państw. Ponadto 100 ministrów turystyki, ambasadorów i sekretarzy stanu z całego świata wizytowało 26 hal Messe Berlin.
W tym roku Tarnów promował się już w Wiedniu i Mediolanie, w marcu będzie obecny jeszcze w Łodzi, Katowicach i Paryżu a w kwietniu w Warszawie i Gdańsku.
Promocja zagraniczna realizowana jest wspólnie z miastem Kraków i Małopolską Organizacją Turystyczną, a krajowa z powiatem tarnowskim.
Dzięki członkostwu w MOT materiały z Tarnowa trafiały do mieszkańców m.in. Bratysławy, Madrytu, Ultrechtu. Szacuje się, że rocznie do Tarnowa przyjeżdża ok. pół miliona osób w tym 70 tysięcy z zagranicy. Najwięcej obcokrajowców jest właśnie z Niemiec.