Przechytrzyć raka... w Tarnowie

 Już po raz czwarty Szpital Wojewódzki im. Świętego Łukasza prowadzi kampanię „Przechytrzyć raka”. To część programu „Prozdrowotne oddziaływania edukacyjne na rzecz zmniejszenia umieralności na nowotwory w Małopolsce”, współfinansowanego przez samorząd województwa.

 

Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie realizuje czwartą już edycję programu „Prozdrowotne oddziaływania edukacyjne na rzecz zmniejszenia umieralności na nowotwory w Małopolsce”. Celem projektu jest zwiększenie liczby wcześnie wykrytych nowotworów w Małopolsce poprzez wzrost czujności onkologicznej, podniesienie wiedzy dotyczącej objawów chorób nowotworowych oraz spadek zachorowań na nowotwory złośliwe poprzez zmianę stylu życia.

W całej Małopolsce odbędzie się w tym toku 10 spotkań, w czasie których uczestnicy wezmą udział w wykładach prowadzonych przez lekarza onkologa oraz szkoleniach z techniki samobadania piersi na fantomach. Podobnie jak w zeszłym roku szpital weźmie również udział w imprezach plenerowych, wszędzie tam pojawi się

specjalny namiot profilaktyczny i odbędzie się nauka samobadania piersi na fantomach.

W ramach projektu działa również onkologiczny telefon zaufania, dzwoniąc pod numer: 51 66 77 100 każdy może liczyć na bezpłatną poradę lekarza onkologa. Telefon czynny jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 14.00 - 20.00 oraz we wtorki i czwartki w godzinach od 8.00 – 14.00.

Program skierowany jest do osób dorosłych, obu płci, prowadzony jest na terenie

województwa małopolskiego i współfinansowany z budżetu wojewódzkiego samorządu

Warto też odwiedzić stronę internetową http://przechytrzycraka.lukasz.med.pl, gdzie

odnaleźć można praktyczne porady, materiały dźwiękowe i filmy.

30.06.2015
Twój komentarz:
Ankieta
Jak oceniasz pierwsze miesiące pracy nowego samorządu Tarnowa?
| | | |