W funkcjonowaniu organizmu niezwykle ważną rolę odgrywa skóra. To dzięki niej wytwarza się potrzebna do prawidłowego wzrostu kości witamina D, to skóra właśnie chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym i infekcjami oraz zapewnia termoregulację. Na działanie szkodliwych czynników narażona jest szczególnie skóra twarzy, dlatego tak ważna jest codzienna jej pielęgnacja.
Otulająca ciało skóra odgrywa niezwykle ważną dla organizmu rolę. Broni przed wpływem środowiska, zimnem, promieniami słonecznymi, chorobotwórczymi drobnoustrojami. Dlatego bardzo ważne jest utrzymywanie skóry w jak najlepszej kondycji, szczególnie skóry twarzy, bo to właśnie ona najbardziej narażona jest na wpływ szkodliwych czynników. Po mijającym właśnie lecie pełnym słońca i wiatru, dobrze jest wiedzieć o skórze to i owo.
Etapy dbania o skórę
Wyróżnia się kilka rodzajów skóry: normalna, sucha, tłusta, mieszana, wrażliwa, trądzikowa, z przebarwieniami. Najlepszymi sposobami pielęgnacji są odpowiednio:
Oczyszczanie na bieżąco – wystarczy umyć twarz dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Najlepiej robić to letnią wodą lub tonikiem za pomocą płatka kosmetycznego. Wieczorem trzeba zadbać o zmycie makijażu specjalnym płynem lub mleczkiem. Szczególnie musimy zatroszczyć się o okolice oczu, używając specjalnie przeznaczonych do tego płynów, które nie będą drażnić delikatnej w tym miejscu skóry.
Nawilżanie - smarujemy skórę twarzy tuż po oczyszczeniu, odpowiednim kremem. Krem nakładamy cienką warstwą i rozprowadzamy ostrożnie, omijając okolice oczu. Rano używamy kremu na dzień, wieczorem na noc.
Peeling -pozbywamy się martwych komórek naskórka poprzez złuszczenie i dzięki temu uzyskujemy gładką cerę. Najlepiej robić to dwa razy w tygodniu.
Odżywianie - robimy to za pomocą odpowiednich maseczek czy też kremów. Należy pamiętać, że wszystkie kosmetyki dobieramy tak, by pasowały nam do rodzaju skóry.
Krótko o peelingu
Peeling jest zabiegiem niezbędnym, gdy chcemy dbać o skórę. Złuszcza stary zewnętrzny naskórek i pobudza do wytwarzania nowego. Odblokowuje gruczoły łojowe i zapobiega powstawaniu zaskórników. Peeling ma też wpływ na koloryt skóry i - szczególnie latem - warto o tym pamiętać. Stosowanie peelingu poprawia naturalny wygląd opalenizny, a peeling przed użyciem samoopalacza sprawia, że kolor jest bardziej wyrównany. Dobre efekty dla odnowy naskórka, a także dla oczyszczania skóry przynosi nowoczesny zabieg, którym jest peeling kawitacyjny.To bezbolesne i głębokie oczyszczanie skóry, alternatywa dla tradycyjnej metody manualnej. Usuwa zanieczyszczenia i martwe komórki skóry w sposób bezpieczny i pozbawiony efektów ubocznych.
Zabieg wykonywany jest przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji. Pod jej wpływem dochodzi do rozbicia martwych komórek i odsłonięcia młodszej warstwy skóry. Prócz nowoczesnego peelingu kawitacyjnego można wybrać peeling mechaniczny i enzymatyczny. Ten pierwszy ściera podczas masowania wierzchnią warstwę naskórka. Drugi, który należy pozostawić na skórze i następnie zmyć, działa na skórę poprzez odpowiednio dobrane enzymy. Latem, kiedy cera jest wysuszona słońcem i gorącym wiatrem, należy zadbać o nią bardziej. Warto zorientować się w możliwościach zarówno tradycyjnych jak i nowoczesnych i kompleksowo zapewnić skórze komfort i zabiegi, które pomogą jej zrekompensować szkody wywołane przez letnie słońce i gorące powietrze.