PTTK dla młodych

 28 września rozpocznie się druga edycja Tygodnia Turystyki Młodzieżowej. W trakcie bezpłatnych wycieczek po Tarnowie przewodnicy PTTK będą opowiadali o najciekawszych miejscach w mieście. Zapisy do udziału w Tygodniu prowadzone będą do 21 września w biurze tarnowskiego oddziału PTTK przy ul. Żydowskiej 20.

 

Bezpłatne wycieczki dla dzieci i młodzieży z Tarnowa oraz regionu tarnowskiego to propozycja przygotowana przez tarnowski oddział PTTK i Koło Przewodników „Leliwa”. Druga edycja Tygodnia Turystyki Młodzieżowej rozpocznie się w poniedziałek, 28 września.

W pierwszej odsłonie akcji, która odbyła się w maju, udział wzięło blisko 450 uczestników. W trakcie dwugodzinnych wycieczek po Tarnowie przewodnicy PTTK będą opowiadali o najciekawszych miejscach w mieście. Trasy oraz tematyka będą ustalane indywidualnie dla każdej grupy, w zależności od wieku czy warunków atmosferycznych.

W trakcie akcji uczestnikom będą rozdawane odblaskowe elementy, które mają poprawić bezpieczeństwo młodych ludzi podczas podróżowania po Tarnowie.

Przewodnicy będą również zachęcać do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o największych zabytkach Małopolski oraz miejscach, które uczestnicy odwiedzą w Tarnowie podczas wspólnego odkrywania miasta. - Często jest tak, że nie doceniamy swojego najbliższego otoczenia, ponieważ mało o nim wiemy. Poprzez tego typu projekty chcemy zachęcić młodych ludzi, by sami zaczynali odkrywać bogatą historię i piękno Tarnowa - mówi Kinga Wójcik, kierownik biura tarnowskiego oddziału PTTK.

Zapisy na drugą edycję Tygodnia Turystyki Młodzieżowej prowadzone będą do 21 września w biurze tarnowskiego oddziału PTTK przy ul. Żydowskiej 20. Liczba miejsc jest ograniczona.

16.09.2015
Komentarze:
Justine: 14.12.2015
Ja tam płakać specjalnie nie będę, zleceń prnocedziwkich i pilockich mam w tym roku mnf3stwo, jak nigdy dotąd , nie jestem w stanie samodzielnie wszystkim sprostać i obdzielam znajomych, o ktf3rych wiem, że są dobrzy.Natomiast jedna z zaprzyjaźnionych dziewczyn przewodniczka i pilotka przekazała mi następujące uwagi, z ktf3rymi się zgadzam:Organizatorzy wypoczynku zawsze chcą zaoszczędzić, niestety czasem kosztem dobrego wykonania usługi, a klienta zazwyczaj mniej obchodzi jak rzetelne informacje będą mu przekazane podczas zwiedzania, bardziej zaś interesuje go czy na wycieczce będzie się dobrze bawił. Poza tym sam posiadając niewielką wiedzę merytoryczną (no oczywiście są wyjątki) nie będzie potrafił ocenić czy przekazywana mu informacja jest rzetelna.Stąd już wyraźnie widać tendencje ze strony biur podrf3ży aby oszczędzać na przewodnikach miejskich i terenowych a całą wycieczkę niech oprowadza pilot.Oczywiście jeżeli pilot jest solidny to albo sam się solidnie przygotuje do oprowadzania, albo się zlecenia nie podejmie. Chociaż z pewnością nie oprowadzi grupy tak dobrze jak przewodnik, ale może zrobi to w sposf3b wystarczający dla wycieczki.To co piszę nie dotyczy przewodnikf3w gf3rskich na wycieczkach w gf3ry, bo ci (przynajmniej teoretycznie) mają za zadanie dbać o bezpieczeństwo klienta więc biura nadal będą ich zatrudniać, aby mieć dupokryjkę .Nie dotyczy to rf3wnież pilotf3w bo tu z kolei właściciel biura dbając o swoją reputację zatrudni osobę doświadczoną i sprawdzoną, lub przynajmniej z referencjami, aby nie było wpadek wobec grupy i ktoś nie obsmarował ich w Internecie.Tak więc piloci będą się dokształcać, zaś pracę stracą w pierwszej kolejności przewodnicy miejscy. I nie jest prawdą, że przybędą nowe miejsca pracy to pracę będzie wykonywał pilot wycieczki (za dodatkowym wynagrodzeniem, lub zapewne bez niego).Przewiduję też taki scenariusz, że duzi touroperatorzy będą organizowali kursy pilotf3w (oczywiście płatne) na swoje potrzeby, zapewniając w ogłoszeniach gwarancja pracy dla najlepszych i rzeczywiście zatrudnią 3-4 najlepsze osoby z 30 absolwentf3w danego kursu. A reszta będzie miała nic nie warty papier ukończenia kursu.
Twój komentarz:
Ankieta
Jak oceniasz pierwsze miesiące pracy nowego samorządu Tarnowa?
| | | |