Zmiany w „nowym” szpitalu

Ponad 1,6 mln zł kosztować będzie modernizacja głównego holu, rejestracji oraz sali intensywnego nadzoru neurologicznego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. Prace rozpoczną się 10 lipca, ale już od 6 lipca w szpitalu uruchomione zostaną nowe punkty rejestracji.

10 lipca rozpoczną się prace przy modernizacji głównego holu, rejestracji i sali intensywnego nadzoru neurologicznego w szpitalu im. świętego Łukasza w Tarnowie. – Chcemy w ten sposób usprawniać rejestrację chorych i stworzyć pacjentom jak najlepsze warunki – komentuje Anna Czech, dyrektor szpitala. - Pomieszczenia rejestracji szpitala oraz hol główny od dawna wymagały remontu. Nie modernizowano ich od chwili oddania budynku szpitala do użytku. W efekcie są dziś już mocno zniszczone, a zaprojektowany przed laty układ pomieszczeń w związku z systematycznym wzrostem liczby pacjentów jest dziś niefunkcjonalny.
Zmiany mają spowodować, że pacjenci będą mieć więcej miejsca, a dostęp do rejestracji będzie wygodniejszy. Całe pomieszczenie ma zyskać nowoczesny wystrój, a rozkład pomieszczeń wewnątrz ma być przyjazny dla pacjentów. – Wszystko po to, by każdy mógł bez kłopotu trafić do właściwego „okienka” w rejestracji, a następnie do odpowiedniego gabinetu – dodaje Anna Czech.
Zakończenie prac planowane jest w ciągu pięciu miesięcy. Już od poniedziałku 6 lipca na czas remontu uruchomione zostaną nowe punkty rejestracji, do których kierować będą umieszczone przed budynkiem szpitala tablice informacyjne.
06.07.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |